علوم ورزشی چگونه پروتئین آب پنیر را در خانه تهیه کنیم؟ نحوه تهیه پروتئین وی

دسته‌بندی نشده


آنچه در این مقاله می خوانید

پودر پروتئین به دلیل فوایدی که در تقویت ماهیچه ها ، ترمیم بافت های آسیب دیده و بازسازی بدن دارد ، به یکی از محبوب ترین مکمل های غذایی و ورزشی تبدیل شده است. انواع مختلفی از پودرهای پروتئینی بر اساس ماده اصلی مانند پروتئین آب پنیر ، سویا و کازئین وجود دارد. پروتئین آب پنیر بیشترین استفاده را دارد زیرا می توان آن را کامل در نظر گرفت زیرا حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری است.در این مقاله نحوه ساخت پروتئین آب پنیر خانگی را توضیح می دهیم.

مواد پروتئینی آن

در تولید پنیر ماده ای به نام پروتئین آب پنیر یا he تولید می شود. این (آب پنیر) به خودی خود مفید است ، اما می توانید مزایای آن را با گرفتن آب میوه بیشتر کنید. وقتی آب آن را کم می کنید ، پروتئین آن باقی می ماند. اگر این پروتئین را تجزیه کنید ، می توانید از آن در انواع شیک ، اسموتی ، کاپ کیک و نان تست استفاده کنید.

فرمول تهیه پروتئین آب پنیر خانگی با شیر

برای تهیه پروتئین آب پنیر با شیر ، ابتدا شیر را در یک قابلمه بزرگ بریزید. شما به یک گالن یا 3.8 لیتر شیر نیاز دارید. بهتر است از شیر کامل استفاده کنید. همچنین می توانید از 4 فنجان (950 میلی لیتر) شیر و 2 فنجان (475 میلی لیتر) خامه استفاده کنید. شیر را روی 180 درجه فارنهایت (83 درجه سانتیگراد) گرم کنید. برای تنظیم دما می توانید از دماسنج پخت استفاده کنید. اگر دماسنج ندارید ، صبر کنید تا شیر شروع به جوشیدن کند. 83 درجه سانتیگراد دمایی است که در آن شیر می جوشد.

اگر از دماسنج استفاده می کنید ، مراقب باشید به ته دیگ برخورد نکنید. 5 قاشق غذاخوری (75 میلی لیتر) آب لیمو به آن اضافه کنید. اگر آب لیمو ندارید ، می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. در صورت استفاده از شیر و خامه ، نصف قاشق غذاخوری نمک و 3 قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه سفید به آن اضافه کنید.

پروتئین خانگی

ماهیتابه را از روی حرارت بردارید ، روی آن را بپوشانید و بگذارید 20 دقیقه بماند. آن را در جایی بگذارید که دیگر نمی توانید آن را تکان دهید. یک زهکش بزرگ سوراخ دار را روی یک کاسه بزرگ قرار دهید و یک مش گاز را در بالای آن قرار دهید. پنیر بو را با قاشق یا سطل در الک بریزید و مایع باقی مانده را در یک بطری بزرگ بریزید و در یخچال قرار دهید.

بهتر است کاسه را در یخچال بگذارید و حداقل دو ساعت صبر کنید تا آب آن کم شود. مایعی را که جدا کرده اید و پنیر بو را در قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط ​​تا زیاد بجوشانید ، سپس حرارت را کم کنید تا به طور یکنواخت بجوشد ، غلیظ و فشرده شود. آن را روی یک ورقه پخت با کاغذ روغنی بگذارید و بگذارید سرد شود. سپس آن را به قطعات کوچک خرد کنید. اجازه دهید 24 ساعت خشک شود.

حالا باید آن را پودر کنید. می توانید این کار را با مخلوط کن یا غذاساز انجام دهید. همچنین می توانید از آسیاب قهوه استفاده کنید. اگر هنوز مرطوب است ، آن را 24 ساعت دیگر پخش کنید تا خشک شود و دوباره در مخلوط کن بریزید. پودر پروتئین را در یک ظرف در بسته بریزید و ذخیره کنید. از آن در شیک های پروتئینی ، مافین ، نان و.

طرز تهیه پروتئین پروتئینی با ماست |

پروتئین خانگی

شبکه پنیر (بدون رنگ) را روی الک قرار دهید و الک را در یک کاسه قرار دهید. همچنین می توانید از یک حوله تمیز استفاده کنید. کاسه باید به اندازه کافی عمیق باشد و تخلیه باید کاملاً داخل آن باشد. ماست یا کفیر (دو فنجان) را در صافی که با گریل پوشانده شده است بریزید. می توانید از ماست خانگی یا ماستی که در فروشگاه خریداری کرده اید استفاده کنید. ماست نباید حاوی ژلاتین یا پکتین باشد. حتما از ماست معمولی یا کفیر استفاده کنید.

ظرف را در یخچال بگذارید و اجازه دهید ماست تخلیه شود. این ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد. در صورت استفاده از ماست ، خامه ترش جدا می شود. می توانید کاسه را بیشتر در یخچال نگه دارید. با این کار مقدار بیشتری دریافت می کنید و ماست به پنیر خامه ای تبدیل می شود.

بسته به مدت زمانی که در ماست یا کفیر خیس کرده اید ، ماست یونانی ، خامه ترش یا پنیر خامه ای خواهید داشت. در حال حاضر کامل است و می توانید آن را در یک بطری قرار دهید. این خود پروتئین زیادی دارد ، اما اگر هنوز پروتئین بیشتری می خواهید ، باید آن را دهیدراته کنید.

همه چیز را در یک قابلمه بزرگ بریزید و روی حرارت متوسط ​​تا زیاد بجوشانید ، سپس حرارت را به حداقل برسانید. بگذارید بپزد تا غلیظ شود و بسته شود. آن را در قالبی که روی آن کاغذ روغنی پهن کرده اید بریزید و بگذارید سرد شود. سپس به قطعات کوچک برش دهید و بگذارید 24 ساعت خشک شود.

حالا قهوه خشک شده را با قهوه ساز ، آسیاب یا غذاساز به صورت پودر درآورید. در این مرحله ، ممکن است هنوز مرطوب باشد. سپس دوباره پخش کنید و بگذارید 24 ساعت خشک شود و دوباره آسیاب کنید. پودر را در ظرفی با درب بریزید و ذخیره کنید. می توانید از آن در انواع کوکتل و کیک استفاده کنید.

طرز تهیه سریع پروتئین خانگی

شما به سه فنجان پودر شیر بدون چربی ، یک فنجان جو دوسر خشک و یک فنجان بادام احتیاج دارید. یک فنجان شیر خشک (80 گرم) را در مخلوط کن بریزید. یک فنجان بلغور جو دوسر و یک فنجان بادام را اضافه کنید. همه چیز را مخلوط کرده و خرد کنید.

آب را به پودر شیر اضافه نکنید ، این در پودر شیر است. دو فنجان پودر شیر باقی مانده را به مواد اضافه کرده و دوباره مخلوط کن را تکان دهید تا مواد کاملاً نرم شوند. مواد را در یک کاسه بریزید. می توانید آن را به مدت 2 هفته در دمای اتاق نگه دارید. اگر فکر می کنید دو هفته نخواهید خورد ، پودر پروتئین خود را در یخچال نگهداری کنید تا از پوسیدگی بادام جلوگیری شود.

نصف فنجان پودر پروتئین را در مخلوط کن بریزید ، نصف فنجان شیر (یا هر مایع دیگر) اضافه کنید و بگذارید مخلوط 5 تا 10 دقیقه بماند ، سپس می توانید میوه یا ماست را اضافه کرده و مخلوط کنید تا نرم شود. به پودر پروتئینی که تهیه می کنید 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا جو دوسر تبدیل به خمیر شود.

طعم پودر پروتئین خانگی

پروتئین خانگی

210 گرم پودر پروتئین و 3 کیسه استویا (یک شیرین کننده طبیعی بدون کالری) را در یک شیشه شیشه ای با دهانه پهن بریزید. سپس یکی از این طعم ها را انتخاب کنید ، پودر پروتئین خود را چاشنی بزنید و از آنها به عنوان پروتئین شیک معمول خود استفاده کنید.

  • وانیل: پودر وانیل را از فروشگاه بخرید و یک قاشق در ظرف پودر پروتئین بریزید ، ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا مخلوط شود.
  • دارچین و وانیل: در یک کاسه پودر پروتئین ، نصف قاشق چایخوری دارچین و یک قاشق چایخوری پودر وانیل را اضافه کنید. کاسه را ببندید و مواد را مخلوط کنید.
  • کاکائو: یک چهارم فنجان (25 گرم) پودر شکلات تلخ با کیفیت را به پودر پروتئین اضافه کنید ، کاسه را ببندید و خوب تکان دهید تا همه مواد مخلوط شوند.
  • چای سبز ماتچا: می توانید با چای سبز ماتچا طعم بی نظیری به پودر پروتئین خود بدهید. در یک کاسه حاوی پودر پروتئین ، یک و نیم فنجان (9 گرم) پودر چای سبز ماچا را اضافه کنید ، کاسه را ببندید و خوب تکان دهید تا مواد مخلوط شوند.

این مقاله توسط مجله علوم ورزشی تهیه و تولید شده است و کپی این مقاله تحت هر شرایطی غیرقانونی تلقی می شود و پیگرد قانونی دارد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *