سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


بی نام - خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. مطالعات نشان می دهد که پسته می تواند در کاهش وزن و تنظیم قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقدار قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته بیشترین آنتی اکسیدان را در میان آجیل دارد. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. برای آشنایی با سایر خواص پسته با ما همراه باشید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. مطالعات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین بر تری گلیسیریدها تأثیر مثبت دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی در مورد میزان چربی پسته استفاده کنید. بر اساس این مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این منجر به کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

مطالعات نشان داده است که پسته سطح گلوکز خون را کاهش می دهد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد که هورمونی تنظیم کننده گلوکز در افراد مبتلا به دیابت است. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته تأثیر مثبتی بر بیماران دیابتی دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زاگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان هستند. استفاده مناسب از این آنتی اکسیدان ها در برابر مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از پیری محافظت می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مثر است. به یاد داشته باشید که اگر زیاد پسته مصرف کنید ، ممکن است فشار خون بالا را تجربه کنید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *