خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت های عملکرد قلب

دسته‌بندی نشده


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض عفونت های عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. به طور کلی ، تنگی آئورت تنگ شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دو طرفه آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این بیماری در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم ها به دریچه آسیب می رسانند و جریان خون را در داخل آن افزایش می دهند.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS تا زمانی که جریان خون آنها به شدت کاهش نیابد ، علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• راه رفتن در مسافتهای کوتاه مشکل است

تورم مچ دست و پا

خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته مشکل است

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص تنگی دریچه آئورت مادرزادی

علائم زیر ممکن است در نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ظاهر شود:

• خستگی در محل کار

• وزن اضافه نمی کند

فقر یا سوء تغذیه

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

دریچه آئورت به دلیل سه حالت ضخیم می شود:

تجمع کلسیم:

خون ، علاوه بر سایر مواد معدنی و مواد مغذی ، حاوی کلسیم است. وقتی خون از دریچه آئورت عبور می کند ، کلسیم به مرور روی دریچه تجمع می یابد. در نتیجه ، می تواند سنگین تر و باریک تر باشد.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه فلپ یا گیره است که به خوبی محکم می شوند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سالها به طور کامل کار کند. اما هرچه قدیمی تر باشد ، احتمال یخ زدن شیر بیشتر است. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه گلو یا مخملک مانند قبل شدید نیست ، اما همچنان می تواند تهدیدی باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا مشکلات فزاینده ای در حال بروز است؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند منجر به ضعف ، ضعف یا خواب آلودگی شود ، ضخیم شدن عضلات نیز می تواند در دیواره بطن چپ رخ دهد ، زیرا بطن باید بیشتر برای پمپاژ خون از طریق دریچه باریک به داخل آئورت اقدام کند. به

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند و فضای کمتری برای بدن برای تامین خون کافی باقی می گذارد. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را کند یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت بیشتر در افراد مسن به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا چین و چروک) رخ می دهد. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان یک نقص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین قلب فشار دهان شما را برای پمپاژ خون می مکد و با گذشت سالها ، یک دریچه شکسته اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. در نتیجه این وضعیت ، خون به سایر قسمت های قلب و حتی ریه ها باز می گردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند باعث بیش فعالی قلب شود عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

غش کردن (زیرا خون کافی به مغز شما وارد نمی شود)

نارسایی قلبی (ضعف قلب که به اندازه کافی پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان خون نامنظم به قلب).

تشخیص تنگی دریچه آئورت

روشهای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها ، در مورد سابقه پزشکی شما صحبت می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند و مشخص کند که آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش با استفاده از امواج صوتی ویدئوهای یک قلب متحرک را ایجاد می کند. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را روی سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را انجام دهند که اکوکاردیوگرام توده ای نامیده می شود تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله در انتهای لوله که از دهان به معده منتهی می شود (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به یک پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

رادیوگرافی قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین ممکن است نشان دهنده بزرگ شدن رگ خونی (آئورت) یا تجمع کلسیم در دریچه آئورت باشد. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

ورزش یا تست استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین ورزش کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت بیماری کمک کند. اگر نمی توانید ورزش کنید ، قلب شما ممکن است از داروهایی استفاده کند که شبیه ورزش عمل می کنند.

توموگرافی کامپیوتری قلب (CT):

توموگرافی کامپیوتری قلب از مجموعه ای از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و بررسی دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قلب (MRI) از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما اگر سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در طی این روش ، پزشک آن را از طریق یک لوله نازک (کاتتر) از طریق رگ خونی در بازو یا کشاله ران به داخل شریان قلب هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق یک کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها کمک می کند تا در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) قابل مشاهده شوند. این آزمایش تصویر دقیقی از شریان های قلب و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار را در حفره های قلب اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم شما خفیف هستند یا هیچ علامتی را احساس نمی کنید ، پزشک به طور منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و برای درمان علائم یا کاهش عوارض از دارو استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علامتی را احساس نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

عمل ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است روشهای تهاجمی کمتری وجود داشته باشد.

اگر دچار تنگی آئورت هستید ، در یک مرکز پزشکی که توسط تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب کار می کند ، ارزیابی و درمان کنید. این تیم می تواند کمک پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک قلب و عروق اکسیر ممکن است تا پایان مراقبت های بهداشتی شما برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی در نزدیکی شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند زیرا تنگی دریچه آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند دریچه دریچه جوش داده شده را بردارند.

بادکنک فتوپلاستیک
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را با یک بالون در انتها وارد ورید یا کشاله ران می کند و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. پزشکی که این جراحی را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت ضروری است. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافتی بیولوژیکی با گذشت زمان تحلیل می روند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون در طول زندگی خود استفاده کنند تا از تشکیل لخته خون جلوگیری شود.

تعویض دریچه آئورت ترانسفورماتور

تعویض دریچه آئورت ترانسفورماتور (TAVR) پزشکان برای جایگزینی دریچه آئورت از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت زیر پوستی (TAVR) استفاده می کنند. در مورد TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک دریچه جایگزین از طریق کاتتر وارد شده و به قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه کاشته می شود ، پزشک کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *