به گفته کارشناسان بهداشت زنان ، چگونه می توان خودآگاهی در مورد سلامت پستان را تمرین کرد

دسته‌بندی نشده


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – در واقع امید زیادی برای زنان در هر سنی وجود دارد. گفته می شود ، این درست است که این تشخیص به طور فزاینده ای رایج است – “هر هشت زن مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده می شوند و بین پنج تا ده درصد از آنها توسط عوامل ژنتیکی ایجاد می شود”. تارا اسکات ، دکتر، یک هیئت مدیره سه گانه دارای مجوز OB / GYN ، پزشک طب کاربردی و پزشک یکپارچه ، بنیانگذار CMO و Revitalize Medical Group در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل آگاهی از سلامت پستان بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است که رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی نقش مهمی در این افزایش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی از طریق تحقیق ، آموزش و تغییرات در پزشکی داریم.

بیایید یک تمرین جدید را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و تندرستی ما. ما محصولات مراقبت از پوست را انتخاب کردیم ، تمرینات انجام دادیم ، اما روشهای مراقبت از سینه چطور؟ قبل از آن ، دو ستاره سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه را برای تحقق این توپ به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

سالهاست که زنان معتقدند برای شروع معاینات ماموگرافی سالانه باید تا 40 سال (برخی حتی متوجه شده بودند که 50 سال دارند) منتظر بمانند ، اما کارشناسان می گویند خودآگاهی در مورد سلامت پستان باید در نوجوانی آغاز شود. دکتر می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان مبتلا به سرطان سینه و زنان جوانتر می بینم.”

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان رحمت نیویورک را تأیید می کند. دکتر می گوید: “بهتر است از سنین نوجوانی ،” شناختن سینه های خود “را شروع کنید.” فو “این کار با دانستن این است که هر ماه در سینه های شما چه می گذرد ، بنابراین می توانید سریعتر به پزشک مراجعه کنید.”

چگونه می توانید بهداشت پستان را رعایت کنید؟

راههای ساده ای وجود دارد که می توانید برنامه روزانه و شیوه زندگی خود را برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت پستان تنظیم کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

و آنچه جالب توجه است این است که این روشهای تشخیص و پیشگیری در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. ما روش ها و تکنیک های غربالگری را برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه بهبود بخشیده ایم [we have] پیش بینی بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما ، “می گوید دکتر. فو ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، توموگرافی مولکولی پستان (که فقط در بیمارستان مرسی ارائه می شود) و ماموگرافی کنتراست مضاف بر نحوه غربالگری و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان است.

بازرسی های ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر فو اشاره کرد ، این کار با معاینات ماهانه آغاز می شود. کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً بدانید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به آنها توجه کرد مشابه آنچه ما قبلاً” خودآزمایی سینه “می نامیدیم ، که دیگر آنها را توصیه نمی کنیم زیرا هیچ تغییری در آنها ایجاد نشده است.”

با ظاهر و شکل آنها آشنا شوید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را بررسی کنید. هدف – اساساً – شناختن سینه ها مانند پشت سر است. به این ترتیب می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. دکتر فو می گوید: “علائم بصری که می تواند نشان دهنده موارد جدی تری باشد ، تغییرات پوستی ، گودی پوست ، برداشتن نوک سینه ، ترشح از نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود ثبت نام کنید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده چیزی جدی تر باشد ، توده هایی است که غدد لنفاوی در زیر بغل ، ترقوه یا گردن متورم شده است.” “بدانید هر ماه در سینه های شما چه می گذرد تا سریعتر به پزشک مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک ، از جمله OBGYN ، می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. حفظ سوابق دقیق و مرور سابقه خانوادگی (به ویژه در گروه سرطان عمومی) بسیار مهم است. دکتر می گوید: “دانستن سابقه سرطان های خانوادگی ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، روده بزرگ یا معده ، مهم است یا خیر.”

اکثر خانمها تا اواسط تا اواخر دهه 40 به فکر شروع این ملاقات ها نیستند ، اما دکتر فو توصیه می کند که یک معاینه زودهنگام انجام شود ، به خصوص اگر انجام دادن سرطان در خانواده داشت “توصیه می شود در 25 سالگی با یک جراح یا متخصص سینه برای ارزیابی ریسک رسمی مشورت کنید تا ریسک ریسک شما و توصیه های خاصی را برای شما به عنوان یک فرد ، زمان شروع غربالگری و بهترین تست های غربالگری برای شما تعیین کند.” می گوید. به

پس مطالعه ژن BRCA چطور؟ با توجه به در دسترس بودن تحقیقات ژنتیک خانگی ، این موضوع اخیراً به موضوعی محبوب تبدیل شده است. این همان چیزی است که دکتر اسکات گفت این توضیح می دهد تنها 5 تا 10 درصد از سرطان های سینه ناشی از ژنتیک استبه اگر شما در خانواده خود به سرطان سینه مبتلا هستید ، بله ، من فکر می کنم بعد از بررسی و داشتن این اطلاعات می توانید پیشقدم باشید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. “

با این حال ، این آزمون ها دارای مزایای زیادی هستند. “تحقیقات ژنتیکی تأثیر زیادی بر نحوه غربالگری و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط با آن و همچنین برای بسیاری از مردم داشته است و با انجام ماستکتومی های کاهش دهنده خطر یا تخمدان های چشمی برای جلوگیری از سرطان ، تشخیص احتمالی سرطان را در آینده حفظ می کند. از آنچه اتفاق می افتد ، “دکتر فو می گوید.

آزمایش هورمون (پیشگیری)

دکتر دیگری توضیح می دهد که نوع دیگری از پیشگیری است. اسکات ، این است که هورمون های شما به سالم ترین سطح خود می رسند. این کمی متفاوت است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] دکتر اسکات می گوید ، خطر بالقوه سرطان وجود دارد. وی گفت: [in the medical community] چه زمانی استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شما شرایطی دارید که دارای استروژن بالا است (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا قاعدگی شدید) ، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او آزمایش آزمایشگاهی را برای معاینه توسط پزشک توصیه می کند. در چنین شرایطی ، توصیه می شود هورمون های خود را آزمایش کنید تا میزان بالا یا نامتعادل بودن آن مشخص شود. ” او توضیح می دهد که بیشتر یک است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، در اینجا چگونگی او با بیماران کار می کند پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم پستان محور (پیشگیری)

هر دو متخصص انتخاب های سبک زندگی سالم خاصی (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) را که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، برجسته کردند. دکتر می گوید که این امر “تنظیم برای تغییر عوامل خطر” نامیده می شود. فو (واقعیت جالب: همه چیز خواهد بود همچنین به تنظیم هورمون ها کمک می کند … و سلامت کلی عالی!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. فیبر و ویتامین D را اضافه کنید و در صورت امکان ، مقدار گوشت قرمز و شیر را برای بهینه سازی شیردهی محدود کنید.

مرتبط: راهنمای نهایی برای تغذیه سالم

BMI

پزشکان در این مورد توصیه می کنند وزن بدن و BMI سالم را برای اهداف پزشکی حفظ کنند. جایی که زیر BMI (در برخی موارد 25) ایده آل است ، همانطور که دکتر توضیح داده است. فو:نشان داده شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. “

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً با هر شرایط سلامتی مطابقت دارد نیز در اینجا مناسب است. تلاش در این زمینه می تواند منجر به موارد زیادی شود! در اسناد عدم سیگار کشیدن ، محدود کردن مصرف الکل به یک یا دو نوشیدنی در هفته و ورزش (نکته مورد علاقه ما!)

آنها هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای اطلاع از افزایش به پزشک و / یا متخصص قلب مراجعه کنید).

سوتین چطور؟

مواردی در مورد اینکه آیا سوتین برای سلامت پستان تجویز می شود (یا حتی می تواند باعث سرطان سینه شود) مطرح شده است. دکتر اسکات می گوید نگران نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است در نگاه [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ جنبه ای از سوتین نباید پوشیده شود ، نه اینکه پوشیده شود [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. اما برای راحتی ، من بی سیم را توصیه می کنم. ” بنابراین اگر می خواهید ، از آن لذت ببرید ، اما نگران این واقعیت نباشید که قسمت زیرین سیم مورد علاقه شما باعث سرطان می شود.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر می گوید: “روش ها و استراتژی های درمانی سرطان پستان به طور مداوم در حال بهبود است.” فو بنابراین بیماران بیش از هر زمان دیگری امیدوارند. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “بقای پنج ساله در تمام مراحل 93 درصد است. [and] برای مرحله I – 99 درصد. “

او می گوید که برخی از آنها در “دوره درمان فردی” قرار دارند که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این امر از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که به بیماران اجازه می دهد از درمان غیر ضروری و تهاجمی اجتناب کنند. دکتر ژنوم می گوید: “تحقیقات ژنومی به تعیین رفتار توموری هر فرد کمک کرده است ، بنابراین ما می دانیم که آیا شیمی درمانی می تواند مفید باشد ، بنابراین بسیاری از زنان شیمی درمانی غیر ضروری را که قبلا دریافت کرده بودند نجات می دهد.” علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، دکتر فو توضیح می دهد که تابش نیز کاهش یافته است. ما با داده های تحقیقاتی بیشتر توانسته ایم دوز تشعشعات و افرادی که به تابش نیاز دارند را محدود کنیم. “

این پیشرفت ها در پزشکی مدرن بدیهی است که بسیار مفید بوده و منجر به درمان مستقیم (و کمتر تهاجمی) (و پیشگیری!) شده است. حتی عملیات بهبود یافته است. دکتر می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از روشهای جدیدتر برای تشخیص و احتمالاً وصل مجدد لنف زیر بغل ، میزان لنف ادم خود را برای بازگرداندن ترشحات از دست افزایش داده ایم.” فو

نکته

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. با ترکیب استراتژی های پیشگیری و تشخیص زودهنگام ، می توانید اطمینان حاصل کنید که نه تنها از سینه های سالم ، بلکه از بدن سالم (و زندگی) نیز بهترین شانس را به خود می دهید. بنابراین خودشناسی در سلامت سینه را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *