9 حقایق تغذیه گوجی بری و مزایای سلامتی آن

دسته‌بندی نشده


استفاده از انواع گوجی بری در پزشکی

  • تقریباً تمام قسمتهای گیاه گوجی در طب سنتی چینی (TCM) مورد استفاده قرار گرفته است. پزشکان چینی از قسمتهای مختلف گیاه در هر بخش چهار ساله حمایت می کنند. برگهای آن در بهار ، در تابستان گل می دهد ، در پاییز میوه می دهد و ریشه آن در زمستان است.

  • انواع توت ها در درمان التهاب ، به عنوان رقیق کننده خون ، مقوی پوست و چشم ، برای تسکین عصبی و بهبود حافظه استفاده می شود.

انتخاب و ذخیره سازی

در ایالات متحده ، گوجی بری خشک شده در سوپر مارکت ها و فروشگاه های آسیایی موجود است. انواع توت های مارک دار معتبر را در بسته یا جعبه خریداری کنید.

در مزارع سنتی ، فقط انواع توت های رسیده را از بوته گوجی انتخاب می کنند. سپس آنها را روی تخت های خشک شده روی سایه به مدت 10 تا 16 ساعت پخش می کنند تا پوست مومی آنها کوچک شود و منقبض شود. سپس زیر آفتاب خشک می شود تا فقط 10 درصد رطوبت در توت ها باقی بماند. توت های خشک مرتب شده ، در کیسه ها ذخیره می شوند و برای بسته بندی به انبار منتقل می شوند.

گوجی خشک را می توان تا یک سال ذخیره کرد. در یک محیط بسیار مرطوب ، آنها را در یخچال نگهداری کنید تا عمر بیشتری داشته باشند.

توت های سبز و تازه 2-3 روز در سرما ، دمای اتاق و چند روز در یخچال نگهداری می شوند. با این حال ، توت خشک را می توان به مدت چند ماه به خوبی ذخیره کرد.

طرز تهیه و سرو

انواع توت های تازه رسیده و کاملاً رسیده را می توان به صورت مستقیم از بوته چیده شده خورد. به عنوان یکی از اعضای میوه Solanaceae ، خوردن گوجی خام می تواند سمی باشد و باید از آن اجتناب کرد.

توت خشک را می توان به تنهایی به عنوان کشمش استفاده کرد. هنگامی که به مدت 5 تا 10 دقیقه در آب ولرم خیس می شوند ، نرم و چاق می شوند.

عناب-سوپ مرغ-گرگ فرنگی
میوه عناب ، توت گرگ ، سوپ مرغ. (Photo-Singzy)

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • توت های تازه را می توان با دست خورد ، درست مانند انگور.

  • میوه های خشک را می توان مشابه کشمش ، کیک ، پای ، نان ، نان و غیره استفاده کرد.

  • آنها را با لیمو به چای اضافه کنید.

  • توت خشک را می توان با ادویه جات و مرغ خرد شده به سوپ اضافه کرد.

مشخصات ایمنی

گوجی بری به عنوان اعضای خانواده شبگرد ، حاوی سولانین ، سم گلیکول آلکالوئید است.

به بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین استفاده می کنند توصیه می شود که از این توت ها و محصولات آنها مانند آب گوجی بری استفاده نکنند ، زیرا ممکن است اثر ضد انعقادی وارفارین را تقویت کرده و خطر خونریزی را افزایش دهد. (امتناع پزشکی).

-برگشت به میوه از جانب گوجی بریبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها با تصاویر دقیق از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

-برگشت به صفحه اصلی.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه ایالات متحده برای اطلاعات استاندارد.

  2. گرگ- pdf.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *