گزارش علوم ورزشی: چگونه از مکمل کراتین استفاده کنیم؟

دسته‌بندی نشده


احتمالاً با خود فکر کرده اید که برنامه ریزی مکمل کراتین چقدر است. این مقاله را بخوانید تا نحوه مصرف و مصرف مکمل کراتین را بیاموزید.

کراتین به عضله سازی و افزایش توده عضلانی کمک می کند ، به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران ، به ویژه آنهایی که در بدنسازی و تمرینات بدنسازی فعالیت می کنند ، مکمل کراتین را یکی از پرکاربردترین مکمل های ورزشی می دانند ، زیرا مکمل کراتین برای بازیابی و تولید انرژی مفید است. کراتین ترکیبی از ترکیبات پروتئینی است که از سه اسید آمینه متیونین ، آرژنین و گلیسین تشکیل شده است.

چگونه می توان کراتین مصرف کرد؟

دو روش وجود دارد که باید در مورد بهترین نتایج مصرف مکمل های کراتین بدانید. اولین روش بارگذاری نامیده می شود ، برای افرادی که هرگز از کراتین استفاده نکرده اند ، مناسب تر است. همانطور که مشخص است ، ماهیچه های این روش با کراتین اشباع شده اند. در 4 روز اول هفته حدود 20 گرم در روز مصرف کنید.

در پایان این دوره ، لازم است روزانه 3 تا 5 گرم کراتین برای اشباع ماهیچه ها مصرف شود. کراتین را می توان با آب یا آب غیر اسیدی نوشید. آب انگور یکی از مناسب ترین آب میوه ها برای استفاده با کراتین است.

راه دیگر این است که مکمل کراتین مونوهیدرات را به تدریج دریافت کنید. با این روش ، به استثنای دوره های طولانی مدت ، ورزشکار باید به طور کلی از پنج تا پانزده گرم مکمل در روز استفاده کند ، بدون احتساب دوره بارگیری. کراتین وقتی با کربوهیدرات هایی مانند دکستروز (گلوکز) ترکیب شود و حدود یک ساعت و نیم قبل از تمرین مصرف شود ، بسیار بهتر عمل می کند.

بهترین چیزی که می توان در مورد کراتین گفت این است که مطالعات هیچ اثر مضر بر کراتین نشان نداده است. کراتین در صورت سالم بودن کاملاً بی خطر و م effectiveثر است. با این حال ، مانند سایر موارد ، استفاده از ماهیچه های اشباع شده با کراتین توصیه نمی شود. این بدان معناست که مقدار مناسب دارو مصرف کنید تا ماهیچه های شما قوی ، قوی و پرانرژی باشند.


حتما بخوانید: مصرف کراتین – کراتین را با چه کسانی بخوریم؟


بررسی نقش کراتین و تحقیق در این افزودنی

طبق وب سایت دکتر سلام ، معمولاً در دو هفته توده عضلانی را افزایش می دهد. کراتین همچنین مسئول بهبود عملکرد ورزش های سنگین ، افزایش سطح انرژی و تسریع است. جای تعجب نیست که ورزشکارانی که از کراتین استفاده می کنند قدرت و قدرت بیشتری نسبت به کسانی که مصرف نمی کنند ، دارند.

کراتین از سنتز پروتئین ماهیچه ای برای تجزیه ذرات پروتئین برای افزایش ذخیره انرژی در ماهیچه ها استفاده می کند. کراتین باعث رشد ماهیچه ها ، عضلات بزرگتر و قوی تر می شود.

تا به امروز ، تحقیقات کمی در مورد اثرات کراتین انجام شده است. مطالعات کراتین کنترل شده با دارونما در 5 سال گذشته نشان داده است که سطح انرژی را افزایش می دهد و بنابراین قدرت ، استقامت و سرعت پردازش را افزایش می دهد. سایر مزایای غیرمنتظره سرعت کاهش وزن و کاهش وزن است.

موارد زیر را هنگام مصرف کراتین باید در نظر داشته باشید:

اگر در مرحله نگهداری 5 روز یا بیشتر وقفه ایجاد شود ، باید بارگیری و نگهداری را دوباره شروع کنید.

کراتین با قند بهتر کار می کند. هنگام استفاده از کراتین ، مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید.علاوه بر کراتین ، می توانید از مکمل های فویل ، ویتامین B6 و B12 نیز استفاده کنید.

مکمل های دیگر مانند Phosphagen phosphagen و Phosphagen HP phosphagen نیز دقیقاً مشابه کراتین مونوهیدرات عمل می کنند و دستورالعمل ها و موارد استفاده آنها مشابه کراتین مونوهیدرات است. فقط HP phosphagen را می توان به روش های زیر استفاده کرد:
در 5 روز اول 4 بار در روز و هر بار یک اندازه گیری ، و بعد از 5 روز – 1-2 بار در روز.

آیا کراتین برای همه مناسب است؟

در واقع ، پاسخ این سال منفی است. مطالعات مختلف نشان می دهد که حدود 30 درصد از افرادی که از کراتین استفاده می کنند ، واکنش ضعیفی به آن نشان می دهند و “غیر پاسخگو” نامیده می شوند. این افراد معمولاً علائمی مانند سردرد ، گرفتگی عضلات و سفتی عضلات را دارند و تأثیرات آنها پس از مصرف کراتین تفاوت چندانی با هم ندارند. بهتر است این افراد بار کراتین مصرف نکنند یا به آرامی (یعنی روزانه 3 گرم کراتین به مدت 28 روز) برای کاهش عوارض جانبی استفاده نکنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *