چقدر درباره ویتامین D – متخصص تغذیه و تغذیه می دانیم

دسته‌بندی نشده


سفید شدن مو و تاثیرات تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو گل دمنوش

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این ویتامین از نور خورشید و غذاهای ما گرفته می شود. امروزه مشخص شد که کمبود آن با بیماری های مختلف ، به ویژه MS همراه است.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین است که در اقوام ایرانی وجود دارد که البته منشاء ژنتیکی دارد وگرنه ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند ، ویتامین D را وارد بافت چربی ما می کنند و در دام می افتند. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی با دیدن فردی با وزن 110 کیلوگرم ، نتایج مطالعه او را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. به او کمک می کنیم ویتامین D را تکمیل و حتی تزریق کند. ده روز بعد ، می بینیم که هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را از بدن ما جمع آوری می کند. آنها از رسیدن ویتامین D جلوگیری می کنند. بافت ها ، ماهیچه ها و استخوان های فعال ما کار خود را انجام می دهند ، بنابراین یکی از مواردی که باید از آن جلوگیری کنید ، افزایش اول مصرف و دومین کاهش وزن است.

مشاور تغذیه و تغذیه دکتر احمد ساعدی می تواند با ارائه تغذیه اولیه و میزان و روش غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *