غذای مفید برای گرفتگی عروق خونی – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


بیماری قلبی - یک غذای مفید برای گرفتگی عروق خونی

غذای مفید برای گرفتگی عروق خونی

عارضه گرفتگی عروق ناشی از تشکیل پلاک در دیواره داخلی آنها جریان خون را مسدود کرده و میزان خون و اکسیژن منتقل شده به تمام نقاط بدن را کاهش می دهد. در این حالت ، برخی از قسمت های بدن عملکرد مناسب خود را از دست می دهند و اندام ها آسیب می بینند.

شریان ها خون و اکسیژن را به تمام نقاط بدن از سر تا انگشتان پا منتقل می کنند ، بنابراین داشتن شریان های سالم ضروری است ، اگرچه بخش قابل توجهی از مردم اغلب به بیماری عروق کرونر مبتلا هستند.

کلسترول خوب (HDL) به کنترل کلسترول بد (LDL) کمک می کند و در حفظ این تعادل مهم است. در حقیقت ، سطح بالای کلسترول بد کشنده تلقی می شود زیرا اغلب به موقع تشخیص داده نمی شود.

با توجه به وب سایت پیشگیری از غذا ، رایج ترین غذاهایی که به جلوگیری از انسداد شریان طبیعی و بدون دارو و کاهش سریع کلسترول کمک می کند عبارتند از:

سیر

این ماده مغذی از چسبیدن کلسترول به دیواره رگ ها جلوگیری می کند ، بنابراین از انسداد عروق و لخته شدن خون جلوگیری می کند و فشار خون را کاهش می دهد.

زردچوبه

زردچوبه همچنین یکی از ادویه جات است که به درمان گرفتگی عروق ، کاهش کلسترول بد و بهبود عملکرد قلب کمک می کند. کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

بلغور جو دوسر

ترکیب فیبر محلول در این غذا باعث می شود این غذا برای سلامت قلب مفید باشد. فیبر محلول به کلسترول می چسبد و به بدن در هضم آسان آن کمک می کند. همچنین کلسترول بد خون را کاهش می دهد.

از دیگر عوامل جلوگیری از گرفتگی عروق و جلوگیری از کلسترول بالا می توان به پرهیز از سیگار کشیدن ، ترک الکل ، حفظ وزن متعادل ، اجتناب از استرس و اضطراب و تمرین منظم یوگا و مدیتیشن اشاره کرد.

برای استفاده از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این پیوند کلیک کنید:

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *