غذایی که نباید در سرماخوردگی و سرفه مصرف شود – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


عکس 154713 1509098220 - غذایی که هنگام سرد شدن و سرفه خوردن نمی توان خورد

مواد غذایی برای سرماخوردگی و سرفه استفاده نکن

با سرد شدن هوا ، سرماخوردگی و سرفه بیشتر شایع می شود ، بنابراین توصیه می شود هنگام سرماخوردگی یا سرفه از خوردن برخی غذاها خودداری کنید.

وقتی هوا سرد می شود و آب و هوا تغییر می کند ، بدن تحت تأثیر قرار می گیرد و مدتی طول می کشد تا بدن با شرایط جدید سازگار شود. به همین دلیل ، با توجه به نوع غذای مصرفی می توان از سرماخوردگی و سرفه پیشگیری یا کاهش داد.

در اینجا برخی از غذاهایی که برای افراد مبتلا به سرماخوردگی و افرادی که علائم سرفه دارند توصیه نمی شود:

غذاهای سرخ کرده:

غذاهای سرخ شده نه تنها وزن را افزایش می دهند ، بلکه می توانند علائم سرفه و سرماخوردگی را تشدید کنند. روغن ها و چربی های موجود در این غذاها مخاط تولید می کنند که در هنگام سرماخوردگی یا سرفه افزایش می یابد. تمرکز بر مصرف غذای سالم و تقویت سیستم ایمنی اجازه نمی دهد این شرایط بدتر شود.

شیرها:

مصرف شیر برای سلامتی مفید است ، اما هنگام بروز علائم سرماخوردگی و سرفه می تواند مشکل ساز باشد. مصرف سایر محصولات لبنی نیز می تواند آزاردهنده باشد زیرا باعث ایجاد مخاط بیشتر در بدن می شود. به همین دلیل ، مصرف این غذاها پس از درمان سرماخوردگی و سرفه توصیه می شود.

کافئین:

غذاها و نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه ، چای و نوشابه باعث ایجاد مخاط می شود.مصرف این غذاها همچنین باعث تشدید سرماخوردگی و سرفه و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.

شکر و شیرینی:

این نوع غذا باعث التهاب شدید در بدن می شود و با تضعیف سیستم ایمنی ، عوارض سرماخوردگی و سرفه را بدتر می کند.

برای استفاده از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این لینک کلیک کنید:

دریافت رژیم دکتر رویا خادمیان به صورت آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *