علوم ورزشی چگونه بفهمیم مکمل غذایی سالم است؟

دسته‌بندی نشده


آنچه در این مقاله می خوانید

اگر کمی انتقاد در مورد مکمل های غذایی شنیده اید ، فکر می کنید صنعت مکمل های غذایی از کنترل خارج شده است ، حتی شایعات و س questionsالات زیادی در مورد آن وجود دارد.

به عنوان مثال ، آیا مکمل های غذایی بی خطر هستند؟ آیا بررسی و فیلتر شده اند؟ آیا آنها واقعاً خوب کار می کنند؟ در این مقاله ، مجله علوم ورزشی به شما می گوید که چه استانداردهایی برای حفظ سلامتی شما اعمال شده است.

آیا مکمل های غذایی قوانینی برای تهیه و مصرف دارند؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد ، مکمل های غذایی قوانین خاص خود را دارند. 1994 قانون پیاده سازی سلامت DSHEA به قانون برچسب زدن و ایمنی محصول کمک کرد.

این فعالیتها توسط دفتر مکمل غذایی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) نظارت می شود. قوانین عملکرد خوب تولید FDA (GMP) تضمین می کند که تولید کنندگان تجهیزات استریل و تمیز را در کارخانه های خود نگهداری کرده و ترکیبات مواد اولیه مورد استفاده در محصولات خود را آزمایش می کنند.

محصولات و داروهایی که به خریدار فروخته می شود باید قبل از فروش به دقت بررسی شوند. معیارهای سلامت و اثربخشی برای هر محصول مورد استفاده باید قانع کننده باشد. این محصولات قبل از عرضه به بازار نیازی به تأیید FDA ندارند و با داوطلبان آزمایش شده اند.

چگونه می دانیم که مکمل های غذایی سلامت ما را به خطر نمی اندازند؟

به طور کلی ، مکمل های غذایی ممکن است حاوی ترکیبات مجاز بوده و قبل از استفاده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شوند. 2006 قانون حمایت از حقوق مصرف کننده مکمل های غذایی و داروهای بدون نسخه را در اختیار همه تولیدکنندگان قرار داد تا به تولیدکنندگان در مورد عوارض جانبی جدی مکمل های غذایی ، مطابق دستورالعمل ، اطلاع دهند.

اگر شواهدی وجود داشته باشد که نشان می دهد این مکمل خطری جدی برای سلامت انسان دارد ، FDA ممکن است شرکت را تعلیق کرده یا حتی این محصولات را از قفسه های فروشگاه حذف کند.

آیا ادعاهای مربوط به برچسب مکمل های غذایی قانونی است؟

طبق معیارهای DSHEA ، فعالیت تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مکمل های غذایی در صورت آسیب دیدن محصولات و مواد تشکیل دهنده آنها و دارای برچسب تقلبی ممنوع است. تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مسئول ارزیابی و ادعاهای نوشته شده روی برچسب های آنها قبل از رسیدن محصولاتشان به قفسه های فروشگاه هستند.

چسب غذا

آنها باید شواهد علمی و معتبری داشته باشند که ادعاهای آنها مبنی بر سالم بودن و مفید بودن محصول صحیح است و گمراه کننده نیست. این اطمینان می دهد که محصولات مطابق مقررات DSHEA و FDA تمام فیلترها را گذرانده اند. برچسب های رژیم غذایی با برچسب های تقلبی بیان می کنند که در درمان ، تشخیص ، کاهش ، پیشگیری و درمان بیماری موثر هستند.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ، که مسئول ضمیمه های قانونی مواد افزودنی است ، همچنین تبلیغاتی را که روی برچسب ها و وب سایت هایی که محصولات را می فروشند نوشته شده ، می فروشد. FDA و FTC هر دو مسئول انجام اقدامات علیه ادعاهای مربوط به محصول هستند.

چه استانداردهایی برای کنترل کیفیت محصول در نظر گرفته شده است؟

علاوه بر قوانین GMP ، فیلترهای غربالگری مستقل محصول ، مانند فارماکوپه ایالات متحده (USP) یا فارماکوپه ، یک کتاب دستورالعمل هستند. این کتاب فهرست کاملی از داروهای موجود در بازار را شامل اطلاعات مربوط به مصرف دارو ، عوارض جانبی کودکان ، داروها در مورد نحوه ذخیره داروها و مواد اولیه ، روش تجزیه و تحلیل مواد اولیه و محصولات جانبی ، از جمله روشهای فیزیکی و شیمیایی ، و … بسیار مفید بود

استانداردهای مورد استفاده در صنایع دارویی و غذایی نیز در این کتابچه ها وجود دارد. NSF و آزمایش بین المللی (IFC) ، که بر اساس آن محصولات برای اطمینان از کیفیت مواد (از نظر آسیب) بازرسی می شوند. دو آزمایش آخر همچنین اطمینان می دهد که مقدار مواد مورد استفاده در مکمل غذایی همان است که روی بسته بندی است. آزمایشات IFN و USP همچنین مواد فاسدشدنی را تشخیص داده و رد می کنند و محصولات را منقضی می کنند تا از قفسه ها خارج شوند.
پست فروشگاه ها

در نهایت ، باید بگوییم که علیرغم اینکه سیستم نظارت بر مکمل های غذایی راه اندازی شده است ، مصرف کننده هنوز باید کنجکاو و پیگیر باشد. اگر به دنبال مکمل غذایی در بازار هستید ، در مورد مواد تشکیل دهنده آن تحقیق کنید و فقط آنهایی را که می خواهید استفاده کنید مصرف کنید. در حقیقت ، مصرف کننده آگاه ، یک مصرف کننده دقیق و سالم است.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *