عدم تحمل لاکتوز علائم و درمان

دسته‌بندی نشده


شاید حداقل یکبار عبارت “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده باشید. آیا می دانید معنی این عبارت چیست؟ یا چگونه می توان تشخیص داد که لاکتوز را تحمل نمی کنیم؟ و البته درمان او چیست؟ با ما همراه باشید و پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا لاکتوز یک بیماری دستگاه گوارش است. افراد مبتلا به این بیماری نمی توانند لاکتوز یا قند شیر را به طور کامل هضم کنند. بنابراین پس از مصرف انواع لبنیات دچار مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد می شوند. این بیماری کاملاً بی ضرر است. به این معنا که شما تهدیدی برای سلامتی بیمار نیستید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

طبق تحقیقات انجام شده ، بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه ، افرادی که این ماده را در روده خود تولید نمی کنند ، در هضم لاکتوز مشکل خواهند داشت. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن تمام تلاش خود را برای هضم لاکتوز انجام می دهد. اما هنگامی که این مقدار به یک حد مشخص برسد ، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. به همین دلیل است که فرد هنگام مصرف محصولات لبنی از مشکلات زیادی رنج می برد.

علائم این بیماری چیست؟

افراد مبتلا به این بیماری حدود 30 تا 120 دقیقه پس از خوردن غذاهای حاوی لاکتوز مشکلات زیر را تجربه می کنند:

  • تورم؛
  • گوز؛
  • درد قلب و سوزش سر دل ؛
  • اسهال ؛
  • تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

وقتی مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید ، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. در مصرف محصولات لبنی با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. به همین دلیل باید مصرف لبنیات و محصولات لبنی را متوقف کنید. در نتیجه بدن شما نمی تواند کلسیم کافی دریافت کند. بنابراین شما واقعاً باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد ، وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نمی کند ، به این بیماری مبتلا می شویم. بدن با کمک لاکتاز ، قند شیر را به دو قند ساده – گالاکتوز و گلوکز – تبدیل می کند. این قندها به راحتی در روده جذب می شوند. ممکن است روده شما به دلایل مختلف نتواند این آنزیم را به صورت ذاتی یا مادام العمر تولید کند. سطوح پایین این آنزیم منجر به عدم تحمل لاکتوز می شود.

جالب است بدانید که میزان لاکتاز در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. نوزادان سرشار از لاکتاز هستند. با این حال ، هنگامی که نوزاد نوشیدن شیر را متوقف می کند ، مقدار این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. با این حال ، این باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در حقیقت ، بدن شما تولید لاکتاز را به دلیل بیماری کرون ، رشد بیش از حد باکتری ها ، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف کاهش می دهد.

چگونه عدم تحمل لاکتوز را درمان کنیم؟

متأسفانه باید بگوییم که این بیماری درمان خاصی ندارد. این بدان معناست که شما نمی توانید این مشکل را با مصرف دارو یا حتی جراحی حل کنید. با این حال ، نکاتی وجود دارد که می تواند در این مورد به شما کمک کند:

  • مصرف شیر را به حداقل برسانید ؛
  • به تدریج محصولات لبنی بسیار کمی به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولاتی با محتوای لاکتوز کم استفاده کنید.
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد ، وقتی بدن باکتری لاکتاز ندارد ، هضم و تجزیه لاکتوز را ارزیابی نمی کند. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل است که بسیاری از دامداران در فکر افزودن پودر یا عصاره لاکتاز به برخی از محصولات خود هستند. به این ترتیب ، افرادی که مشکلات گوارشی دارند ، لاکتاز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه ، آنها دیگر مشکلات گوارشی نخواهند داشت. در حال حاضر مقدار زیادی شیر بدون لاکتوز در فروشگاه ها موجود است. البته فراموش نکنید که می توانید عصاره لاکتاز را خودتان به شیر اضافه کنید. با این حال ، بافت شیر ​​بدون لاکتوز صاف است و عصاره لاکتاز زیر دندان نمی افتد.

بنابراین ، دوستان عزیز ، آیا شما نیز از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ برای حل مشکل خود چه روشی را انتخاب کردید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید ، ما منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *