رابطه جنسی و کاهش وزن

دسته‌بندی نشده


رابطه جنسی و کاهش وزن

خستگی و خستگی مداوم پس از کاهش وزن رخ می دهد. به عنوان مثال ، بر اساس نظرسنجی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است روش های احتمالی کاهش وزن را بیشتر بررسی کنیم.

اگر اشاره کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیر جنسیت در درمان چاقی برای ما قابل درک تر خواهد بود. با این حال ، تأثیرات این روابط بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی بر روند کاهش وزن شما تأثیر می گذارد. البته ، بهتر است بدانید که در طول رابطه جنسی به اندازه رفتن به باشگاه ؛ کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، اثرات خود را نیز دارد ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی در درمان چاقی
 • چگونه از افزایش وزن در هنگام رابطه جنسی جلوگیری کنیم
 • رابطه جنسی و مقابله با چاقی
 • کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

همیشه رفتن به باشگاه در چند هفته اول بسیار سخت است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که مردم در ابتدا از این روش برای کاهش وزن خودداری می کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل
 • از خانه خارج شوید و در راه رفت و برگشت وقت تلف کنید
 • گرفتگی عضلات در هفته های اول ران
 • کاهش کارایی کارهای روزانه
 • ساعات کار ویژه باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید ؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم تحرک ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. به همین دلیل است که LifeDite فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون دردسر را ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور است که برای سوزاندن کالری های زیادی طراحی شده است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری به دست خواهید آورد و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی قلب را فعال کرده و متابولیسم را افزایش می دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

وقتی صحبت از سوزاندن کالری می شود ، رابطه جنسی به راحتی با ورزش با شدت متوسط ​​مقایسه می شود. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. کافی است وقت بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید. علاوه بر این ، انجام حرکات لگن یا بولینگ نه تنها باعث کاهش وزن موضعی می شود ، بلکه به عملکرد بهتر در اتاق خواب نیز کمک می کند.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می شود. ما استرس بیشتری را تجربه خواهیم کرد که منجر به اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و کاهش استرسرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، از دسترسی شما به غذا در زمان استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثرات ترشح اکسی توسین

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با انتشار اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه جنسی رخ می دهد. به ترشح این هورمون مهم کمک می کند و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب مناسب برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین شما تا آنجا که ممکن است بخوابید. در طول رژیم غذایی احتمال کاهش وزن بیشتر است.

ایجاد اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راه هایی که رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می کند. عزت نفس است وقتی رابطه جنسی منظم و برنامه ریزی شده دارید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این منجر به رضایت جنسی و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت جنسی به طور غیر مستقیم شما را تشویق می کند تا عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم را متناسب با بدن خود انتخاب کنید.

اثرات افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات بسیاری دیگر را ایجاد خواهد کرد. با این حال ، با افزایش رابطه جنسی ، سطح تستوسترون افزایش می یابد ، روابط زناشویی لذت بخش تر می شود و کالری بیشتری به طور طبیعی برای کاهش وزن سوزانده می شود.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در حقیقت ، افرادی که هر روز وزن خود را افزایش می دهند ؛ آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. با این حال ، باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم به طور همزمان در حین مقاربت افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی خون مورد نیاز برای ادامه پمپاژ و سالم ماندن را تامین می کنند و از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کند.

کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که حدود 85-150 کالری در هر 30 دقیقه در طول رابطه جنسی سوزانده می شود. در صورت افزایش دفعات و مدت زمان این روابط ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

مقدار کالری سوزانده شده به حدی است که یک کیلوگرم از وزن بدن کاهش می یابد که تقریباً معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ شما در طول رابطه جنسی تقریبا 70 کیلوگرم وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ با این حال ، به عنوان مکمل به کاهش وزن کمک می کند. با این حال ، نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین و زمان سپری شده در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت تا حد زیادی به بازسازی بدن کمک می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطر افزایش وزن را برای قلب کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. بنابراین این به نوبه خود به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *