رئیس بخش تحقیقات نیویورک با گیگ ، دادستان کل ایالات متحده تماس گرفت

دسته‌بندی نشده


رئیس بخش تحقیقات این شهر تنها چند روز پس از انتشار گزارشی از سوء استفاده از منابع عمومی توسط شهردار بیل دو بلاس ، در طول مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی خانوادگی ، معاون دادستان ایالات متحده می شود.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، معاون دادستان ایالات متحده در منطقه دامیان ویلیامز در جنوب نیویورک خواهد بود ، که چهارشنبه توسط DOJ اعلام شد. او در 10 نوامبر استعفا می دهد و دانیل کورت ، معاون اول کمیسر ، کار خود را آغاز می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهر در مبارزات انتخاباتی کوتاه ریاست جمهوری 2019 هستند. او با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع می شود ، حدود 320 هزار دلار به شهردار بابت هزینه های امنیتی پرداخت کرد. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس خبری در بیانیه ای گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

تحقیقات همچنین تعدادی نقض اخلاقی مربوط به اطلاعات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در این گزارش آمده است که مقامات تعیین شده توسط جزئیات به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً برای کار در بروکلین بردند.

د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند شغل وی به عنوان فرماندار را تضعیف کند. هیأت تعارض منافع شهر باید تصمیم بگیرد که آیا دو بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه های سفر برای اطلاعات امنیتی خود در طول انتخابات ریاست جمهوری هزینه کند.

به گفته سخنگوی مطبوعاتی د بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است.

دی بلاسیو گفت که او و خانواده اش با الزامات ایمنی منحصر به فردی روبرو هستند و دستورالعمل های NYPD را دنبال کردند.

“وقتی مثل یک شهردار وارد در شدم. دو بلاسیو در کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت: من نمی دانستم پروتکل های امنیتی چیست. “من نمی دانستم این رویکرد از لحاظ تاریخی چگونه بود. من فقط می دانستم و فکر می کردم که در پی اتفاقی که برای دیگر شهرداران افتاده است ، آمده است. “

وی همچنین به برایان لرر ، روزنامه نگار WNYC ، گفت که این گزارش «فوق العاده نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیتی شهردار ، بازرس NYPD هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با از بین بردن تلفن خود و امتناع از ثبت پرونده” مانع این تحقیقات شد “. گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن واگذار شده است.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پیترز توسط د بلاسیو به DOI پیوست. پیترز بعداً گفت که تحت فشار بوده است تا گزارشهای انتقادی از دولت دو بلاسی را منتشر نکند و به شورای شهر گفت که در تماس تلفنی شهردار “بر سر من فریاد کشید ، من را متهم کرد که سعی در” سرنگونی “دولت او دارد و سپس به من اطلاع داد که” اکنون او تا زمانی که چیزی را که ندارم بگویم ، قطع می شود. “

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در بحران و زمان بحران” به DOI پیوسته است و نامزدی د بلاسیو را تنها به شرطی پذیرفته است که به من اجازه داده شود فقط بر اساس استقلال خودم از قدرت مشروع DOI استفاده کنم. قضاوت حرفه ای و منافع عمومی “

او قبلاً به مدت 12 سال به عنوان دستیار وکیل در DOJ در ایالات متحده کار می کرد ، گاهی اوقات بعنوان رئیس بخش تجدید نظر و رئیس بخش جنایات سازماندهی شده و خشونت آمیز فعالیت می کرد.

ویلیامز گفت که از بازگشت گارنت به وزارت دادگستری “خوشحال” است.

مارگارت یک وکیل افسانه ای در ایالات متحده بود. وی در حالی که در دفتر بود ، برخی از مهمترین تحقیقات و تعقیب های دفتر را رهبری کرده و تعدادی (دستیار وکلای ایالات متحده) را رهبری کرده است. ” “سابقه تاریخی وی در خدمات دولتی هیچ شکی باقی نمی گذارد که وی معاون انحصاری دادستان خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، وکیل سابق ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *