تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


1622780949641142680 - تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن روزانه آووکادو می تواند چربی شکم را به طور سالم توزیع کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که در آن هر روز یک وعده آووکادو به مدت 12 هفته خوردند.

هدف ما کاهش وزن نبود. ما کنجکاو بودیم بدانیم آووکادو چه می خورد ، چگونه افراد چربی بدن را جمع می کنند. “

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. دو نوع چربی در ناحیه شکم وجود دارد: چربی که مستقیماً زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق ناحیه شکم تجمع می یابد ، معروف به چربی احشایی ، که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی عمقی احشایی یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما علاقه مند بودیم بدانیم آیا مصرف آووکادو نسبت چربی زیر جلدی به چربی احشایی را تغییر می دهد یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه یک ظرف حاوی آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر یک وعده غذایی حاوی تقریباً مواد یکسان و کالری یکسان ، اما بدون آووکادو دریافت کردند.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکمی و تحمل گلوکز شرکت کنندگان ، متابولیسم و ​​علائم دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند شرکت کنندگانی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، میزان چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی هایی که ممکن است به شدت با خطر سلامتی مرتبط باشند.

دانشگاه ایلینوی می گوید: “در حالی که مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، ما آموخته ایم که رژیم غذایی شامل آووکادو به طور روزانه بر چگونگی ذخیره چربی بدن تأثیر می گذارد که برای سلامتی آنها مفید است ، اما برای آنها نیز مفید است.” استاد. او در درجه اول برای زنان بود.

آفرود: “این مهم است که نشان دهیم مداخلات غذایی می تواند توزیع چربی را تغییر دهد. ما متوجه شدیم که مزایای آن فقط در زنان مشهود است ، که به ما در مورد نقش بالقوه جنسیت در پاسخ به رژیم غذایی می گوید.”

محققان امیدوارند بتوانند تحقیقی را انجام دهند که در آن تمام وعده های غذایی روزانه به شرکت کنندگان داده شود و علائم اضافی سلامت روده و جسم را بررسی کنند تا تصویر کاملتری از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو به دست آورند و علل تفاوت جنسیتی را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *