تاثیر سیاه دانه بر تکثیر ویروس کرونا چیست؟

دسته‌بندی نشده


مقاله امروز علم و بدن این مقاله در مورد نقش سیاه دانه در پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب بحث می کند. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

سیاه دانه چیست؟

سیاه دانه یا سیاه دانه از دانه های کوچک ، سیاه و منشوری با نام علمی Nigella sativa و نام رایج دانه سیاه ایرزیره سیاه از خانواده آلاله (Ranunculaceae) موجود در طب ایرانی به نام شونیز تحویل داده شد. این گیاه بومی است و در مناطق مختلف جنوب غربی آسیا ، اروپا و شمال آفریقا رشد می کند.

این بذر بومی جنوب غربی آسیا است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


درباره سیاه دانه و بهترین خواص آن بیشتر بدانید!


اما آیا سیاه دانه می تواند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند؟

سیاه دانه ها Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف درمانی در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا سیاه دانه به عنوان GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” طبقه بندی به این معنا که استفاده عادی از این گیاه عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگرچه قبلاً خواص ایمنی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی زیادی به این گیاه نسبت داده شده بود ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که ماده ای در این گیاه به نام تیموکینون می تواند از این امر در آزمایشگاه جلوگیری کند. ویروس کرونا با اتصال به سنبله ویروس یا پروتئین شاخک به سلول متصل می شود و همچنین محل اتصال ویروس به سطح سلول است و از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می کند.

مطالعه دیگری در پاکستان روی حدود 300 نفر نشان داد که میزان مصرف عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند کروناویروس را سریعتر پاک کند ، علائم را سریعتر کاهش دهد و از بستری شدن در بیمارستان در بیماریهای خفیف تا شدید کرونر قلب بکاهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

به دلیل بی ضرر بودن استفاده عادی از سیاه دانه ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان یک عامل کمکی یا تقویت کننده سیستم ایمنی در حضور ویروس کرونا استفاده کرد.

نویسنده: عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا کرونری

کیفوز یا دور گردن (هر آنچه باید بدانید)

خواص بمب های سیب زمینی در بدن

زنجبیل و خواص درمانی و شفابخش فراوان و شگفت انگیز آن

سورگوم و خواص بی نظیر آندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *