تاثیر رژیم لاغری بر سلامت دهان و دندان

دسته‌بندی نشده


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هرکس ایده خود را در مورد آن دارد. شما می توانید یک صفت زیبا را به چیزی که دوست شما دوست ندارد یا به ندرت زشت تلقی می شود نسبت دهید. یکی از مسائلی که تأثیر زیادی بر نگرش ما و زیبایی شما دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات نقش مهمی در زیبایی برخی ویژگی ها دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های خاص و قابل توجهی است که نه تنها کیفیت زندگی فرد را بهبود می بخشد ، بلکه زیبایی او را نیز تکمیل می کند. اخیراً زنان و مردان به طور فزاینده ای بدن را لاغر می دانند. بنابراین رژیم های لاغری مختلف جای خود را در بین مردم پیدا کرده و درست یا غلط از آنها استفاده می شود. معمولاً مهمترین چیزی که توجه همه را به خود جلب می کند ، کاهش وزن در زمان مشخص شده در آن رژیم لاغری است. افراد کمی به عوارض جانبی این رژیم های لاغری برای مصرف کنندگان توجه می کنند. این رژیم ها و رژیم های غذایی می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند مثبت یا منفی باشد.

یکی از قسمت های بدن که به طور مستقیم تحت تاثیر رژیم های لاغری قرار می گیرد دهان و دندان است. ضد آب و صرف نظر از هر نوع محصول ، رعایت رژیم غذایی می تواند به دندان های شما آسیب برساند. با ما همراه باشید تا این مقوله را بهتر و بهتر بشناسید.

  • پیوندی بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • لاغری و تاثیرات آن بر سلامت دندان شما!
  • 4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

پیوندی بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

بین رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان یک پیوند دو طرفه وجود دارد: اگر یک طرف رابطه مشکلی داشته باشد ، می تواند تأثیر زیادی بر طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی مورد نیاز برای نگه داشتن دندان های خود را مصرف نکنید ، با گذشت زمان دندان های خود را از دست می دهید ، که می تواند در جویدن ، جویدن و صحبت کردن اختلال ایجاد کند.

از طرف دیگر ، اگر دندانهای سالم ندارید ، نمی توانید همه نوع غذا بخورید و البته نه تنها یکی از بزرگترین لذتهای دنیا را از دست می دهید – غذا خوردن ، بلکه باعث تضعیف خود نیز می شوید. ذخایر تغذیه ای بدن ضربه بزنید.

اگر بد غذا بخورید ، دندان های شما شکسته می شود. به عنوان مثال ، شکر یکی از مضرترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است ، بنابراین این مواد باید در حد اعتدال و مراقبت های بهداشتی مصرف شوند. یا مصرف غذاهای اسیدی در دراز مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند و این مشکل تنها با اصلاح رژیم غذایی شما حل می شود.

لاغری و تاثیرات آن بر سلامت دندان شما!

آیا می دانید کاهش وزن بر دندان ها و لثه ها تأثیر می گذارد؟ این قرار بود آخرین چیزی باشد که هنگام رژیم کاهش وزن به آن فکر می کنید ، ممکن است به هیچ وجه شما را اذیت نکند! با این حال ، باید توجه داشته باشید که لاغری و کاهش وزن تأثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان ها دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان شما تأثیر بگذارد ، وزن سالم نیز می تواند تأثیر زیادی بر سلامت دندان شما داشته باشد. چربی هایی که شما را عصبانی می کنند و درک بدن شما را مختل می کنند ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

مطالعات نشان داده است افرادی که وزن کم کرده و چربی بدن خود را از دست داده اند نسبت به سایر افراد چاق از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردارند. در واقع کاهش توده چربی خطر ابتلا به بیماری التهابی لثه را کاهش می دهد و از شدت بیماری می کاهد. بنابراین به یاد داشته باشید ، “دندانهای کمتر چرب و سالم”!

4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

تقریباً همه می دانند که اضافه وزن باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. با این حال ، با مزایای آشکار ، شما همچنین باید از برخی معایب آگاه باشید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن وجود دارد.

  • سبزیجات و میوه های بیشتری بخورید. غذاهای گیاهی به دلیل داشتن انواع ویتامین ها و مواد معدنی به شما کمک می کند سریعتر و سالمتر وزن خود را حفظ کرده و سلامت دندان ها را حفظ کنید. بنابراین یکی از مهمترین نکات ما این است که میوه و سبزیجات زیادی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. مزیت دیگر این غذاها این است که هنگام جویدن ، سطح آنها به دندان ها مالیده می شود و پلاک و سایر غذاها و برس ها را تمیز می کند.
  • از شکر استفاده نکنید. در مورد پاداش ها ، آب نبات و آدامس های بدون قند را امتحان کنید. قطع قند به طور قابل توجهی باعث کاهش توده چربی و حفظ سلامت دندان ها می شود.
  • آب کافی بنوشید. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که نوشیدن آب کافی نه تنها از پوست و کلیه ها ، بلکه از دندان ها نیز محافظت می کند.
  • به اندازه کافی بخوابید. احتمالاً با خواندن این مطلب تعجب خواهید کرد. تعجب آور نیست! خواب مناسب نه تنها از سلامت بدن حمایت می کند بلکه به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای اطمینان از سلامت دندان های خود ، در کلینیک دندانپزشکی دکتر نیکزاد مورد معاینه قرار می گیرید تا ببینید وضعیت شما مناسب است یا خیر. برای سفارش به سایت drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *