آیا گروه خونی شما را در برابر تاج محافظت می کند؟ (تحقیقات 2021)

دسته‌بندی نشده


احتمالاً شنیده اید که گروه خونی نقش مهمی در آلوده شدن به ویروس کووید 19 دارد. اما به عنوان به گفته محققان ، گروه خونی هر فرد حداقل به دو صورت می تواند مثر باشد:

  • خطرات ناشی از کووید 19
  • شدت بیماری کووید 19

مطالعات اخیر نشان می دهد افراد دارای گروه خونی A به طور قابل توجهی بیشتر از سایر گروه های خونی به ویروس کووید 19 مبتلا می شوند. و دارندگان گروه خونی در این زمینه کم خطرترین هستند. با این حال ، همه این اعداد نسبی هستند و نمی توان گفت که هر کسی با گروه خونی O از ویروس کووید 19 محافظت می شود. دانیل اندرسون ، متخصص قلب می گوید: “به ما گفته شده است که همه انواع خون در معرض خطر ویروس کووید 19 هستند.”

گروه خونی شما نیز می تواند بر پیشرفت بیماری تأثیر بگذارد. به گفته دکتر اندرسون: “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بین شدت بیماری و گروه خونی ارتباط وجود دارد ، اما مکانیسم نحوه ارتباط آن کاملاً مشخص نیست.”

9 نکته و جنبه های مثبت تاج (جنبه های پنهان)

گروه خونی تنها عامل موثر بر شدت بیماری نیست. میزان و شدت بیماری را نیز می توان با عواملی مانند سن ویروس هایی که وارد بدن شما شده اند ، سلامت شما و عدم وجود بیماری های اصلی تعیین کرد.

برای مثال ، فرض کنید دوست و دوست شما دارای آسیب پذیری های مشابهی هستند ، شما هر دو در اتوبوس با فردی مبتلا به کووید 19 و بدون علامت نشسته اید. دوست شما در کنار آن فرد آلوده نشسته است. با این حال ، صندلی شما 7 فوت (حدود 2 متر) از آنها فاصله دارد. دوست شما از شکل شدیدتری از کووید 19 رنج می برد زیرا ویروس های بیشتری تحت تأثیر قرار گرفته اند. این فرایند را بار ویروس می نامند.

دکتر اندرسون می گوید: “استفاده از ماسک بسیار مهم است زیرا از ورود ویروس ها به بدن جلوگیری می کند ، در نتیجه میزان ویروس ها کاهش می یابد و خطر ابتلا به این بیماری کاهش می یابد.” در بیماری که با بار ویروسی کمتری مشخص می شود ، اثربخشی و پیشرفت روش های درمانی در مقایسه با موارد شدیدتر بسیار متفاوت است.

بهترین غذا برای تقویت سیستم ایمنی بدن

سوالی که دانشمندان به دنبال پاسخ آن هستند این است که چرا گروه خونی انسان در این زمینه مثر است. نظریه ای وجود دارد که به نقش آنتی بادی ها در این زمینه اشاره می کند. احتمالاً می دانید که افراد دارای گروه خونی A نمی توانند به افراد دارای گروه خونی B خون اهدا کنند. این به این دلیل است که انواع خاصی از آنتی بادی ها ایجاد می شوند که به سلول های دیگر خون حمله می کنند.

افرادی که دارای گروه خونی O هستند آنتی بادی های ضد A و B را در خون خود دارند و تنها یک نوع از این آنتی بادی ها در گروه خونی A وجود دارد: آنتی بادی های ضد B. به طور مشابه ، افراد دارای گروه خونی B فقط آنتی بادی های ضد A در خون خود دارند. شاید دلیل اینکه افراد دارای گروه خونی O کمتر به این بیماری مبتلا می شوند این است که آنها دو آنتی بادی یکسان (ضد A و ضد B) در خون خود دارند. ما پاسخ قطعی برای این سال نداریم ، که به وضوح نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه را نشان می دهد.

2020 ممکن است. انجمن قلب آمریکا دکتر ربکا گاندری ، محقق دانشکده پزشکی دانشگاه نبراسکا (UNMC) را مامور مطالعه کووید -19 و واکنش سریع قلب و عروق آن کرده است. دکتر گاندری و تیمش مطالعاتی را در مورد پیشرفت آسیب قلبی ناشی از کووید -19 و تأثیر سلول های خونی بر گسترش بیماری انجام دادند. به همین منظور ، دکتر گاندری و دکتر اندرسون و همکارانش در یک اقدام گروهی نمونه های بزرگ خون و بافت قلب را برای آزمایش مفصل جمع آوری و بررسی کردند.

بعدی: چرا باید خون بدهیم؟ نکات قبل و بعد و بهترین گروه خونی برای اهدا

دکتر اندرسون می گوید: “ما تا کنون اطلاعات زیادی در مورد نحوه ویروس کرونا و تأثیر آن بر سیستم قلبی عروقی آموخته ایم.” “اما ما بسیار کنجکاو هستیم و می خواهیم در مورد موارد تحقیقاتی جدید اطلاعاتی کسب کنیم.”

منبع 1 منبع 2 منبع 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *