آتش سوزی کالیفرنیا ، باد متغیر ، چالشی را برای آتش نشانان ایجاد می کند

دسته‌بندی نشده


سانتا باربارا ، کالیفرنیا – بادهای متغیر چالش های جدیدی را برای آتش نشانان در آتش سوزی در کوه های سواحل کالیفرنیای جنوبی ایجاد کرده و دامداری ها و خانه های روستایی را تهدید کرده و بزرگراه اصلی را برای روزها بسته اند.

آتش سوزی آلیسالو بیش از 24 مایل مربع از تانک چاپارال را در کوههای سانتا یونز در غرب سانتا باربارا سوزاند. بازداشت چهارشنبه شب تنها 5 درصد بود.

به گفته آتش نشانان ، اگرچه منطقه دیدنی در امتداد ساحل اقیانوس آرام کم جمعیت است ، اما شعله بیش از 100 خانه ، مزرعه و ساختمانهای دیگر را تهدید کرد.

آتش نشانان رانچو دل سیلو را که زمانی متعلق به رونالد و نانسی ریگان بود و در دوران ریاست جمهوری وی به کاخ سفید غربی معروف بود نجات دادند. مزرعه 688 هکتاری (278 هکتار) که ریگان میزبان رهبران جهان بود بر فراز کوهی ، بالای شعله ها ، چپارالهای متراکم و چمن نشسته است.

آتش سوزی Alisal ، که در 11 اکتبر آغاز شد ، بیش از 24 مایل مربع را در کالیفرنیا سوزاند.
آتش سوزی Alisal ، که در 11 اکتبر آغاز شد ، بیش از 24 مایل مربع را در کالیفرنیا سوزاند.
AP

به گفته دامداران ، آتش سوزی چهارشنبه شب حدود نیم مایلی دورتر بود ، اما جسیکا جنسن ، از بنیاد آمریکای جدید که اکنون مزرعه را اداره می کند ، گفت که این آتش سوزی به اندازه دیگران فعال نبود.

“ما سپاسگزاریم که در ساختمان واقعی مزرعه ریگان آتش سوزی رخ نداد. جنسن در ایمیلی به آسوشیتدپرس گفت که خود مزرعه هنوز در موقعیت بسیار دفاعی است.

به گفته یک سازمان جوانان محافظه کار ، این منطقه از سال 1955 تاکنون نسوزیده است.

خدمه برای مهار آتش در گلتا ، کالیفرنیا ، جایی که رانچو دل سیلو ، معروف به کاخ سفید غربی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگانو ، تلاش می کرد.
خدمه برای مهار آتش در گلتا ، کالیفرنیا ، جایی که رانچو دل سیلو ، معروف به کاخ سفید غربی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگانو ، تلاش می کرد.
AP

بنیاد در بیانیه ای اعلام کرد که در منطقه مزرعه خودروهای آتش نشانی وجود دارد و مواد ضد حریق در اطراف سازه ها پاشیده می شود. او خاطرنشان کرد که هلیکوپترها پر از آب یکی از دو دریاچه مزرعه بودند.

اعضای خدمه همچنین از کارخانه فرآوری گاز Exxon Mobil Corp در یک دره احاطه شده با شعله محافظت کردند.

آتش سوزی روز دوشنبه در نزدیکی مخزن الیسال رخ داد و بادهای شدید شمالی شعله های آتش را از کوه ها به پایین منتقل کردند و مجبور به بستن 101 ایالات متحده در غرب استان سانتا باربارا شد. در یک نقطه ، آتش سوزی از بزرگراه چهار خط عبور کرد و به ساحل رسید. بسته شدن رانندگان رانندگان را مجبور به دور زدن مسیرهای کوچکتر کرد.

اندرو مدسن ، سخنگوی سازمان جنگل های ایالات متحده می گوید که بزرگراه تا آخر هفته بسته می ماند.

آتش نشانان که در مناطق شیب دار و سخت کار می کردند توسط بیش از دوازده تانکر و هلیکوپتر هوای قطره چکان کمک گرفتند که در هنگام باد آرام تر به آسمان بازگشتند. جیم هریس ، رئیس آتش سوزی جنگل ملی لوس پادرس گفت ، اما تغییر باد می تواند هواپیما را پایین نگه دارد.

هریس گفت: “با تغییر باد ، این خطرناک ترین و بحرانی ترین زمان آتش سوزی است ، زیرا آتش جهت ما را تغییر می دهد.”

طبق داده های وزارت خارجه جنگل ها و حفاظت از آتش ، در سال 2021.  نزدیک به 3900 مایل مربع در آتش سوزی تخریب شد.
طبق داده های وزارت خارجه جنگل ها و حفاظت از آتش ، در سال 2021. نزدیک به 3900 مایل مربع در آتش سوزی تخریب شد.
AP
آتش نشانان در نزدیکی خطوط راه آهن در گلتا ، کالیفرنیا ، در سال 2021 کار می کنند.  13 اکتبر
آتش نشانان در نزدیکی خطوط راه آهن در گلتا ، کالیفرنیا ، در سال 2021 کار می کنند. 13 اکتبر
AP

سرویس هواشناسی ملی اعلام کرد که باد چهارشنبه شب در جنوب غربی شهرستان سانتا باربارا آغاز می شود و احتمال افزایش آتش سوزی در سایر مناطق کالیفرنیا نیز وجود دارد.

هشدارهای مربوط به پرچم قرمز روز پنجشنبه به دلیل وزش باد و رطوبت کم در شمال کالیفرنیا انتظار می رود. هواشناسان همچنین برنامه ریزی کرده اند که به دلیل توسعه باد در سانتا آنا ، جمعه آب و هوا را در برخی از مناطق جنوبی کالیفرنیا منتشر کنند.

شرکت پاسیفیک گاز و الکتریک اعلام کرد که احتمالاً باید پنجشنبه پنجشنبه بخش هایی از 13 منطقه شمالی کالیفرنیا را قطع کند تا از آتش سوزی در اثر وزش بادهای ناشی از خطوط برق جلوگیری شود. این شرکت به تازگی برق حدود 25000 مشتری را که روز دوشنبه از وزش باد قطع شده بودند ، بازیابی کرده است.

وزارت امور خارجه جنگل ها و آتش نشانی گزارش می دهد که آتش سوزی جنگل های کالیفرنیا امسال تقریباً 3900 مایل مربع را سوزانده و بیش از 3600 خانه ، مشاغل و دیگر سازه ها را تخریب کرده است.

خشکسالی تاریخی در غرب آمریکا ، مرتبط با تغییرات آب و هوایی ، مبارزه با آتش سوزی جنگل ها را دشوارتر کرده است. او تنها در کالیفرنیا میلیون ها درخت را کشت. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی غرب را در 30 سال گذشته بسیار گرمتر و خشک تر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *