The Mandarincoat Craze: دسته ای از مرکبات و مواد مغذی


آیکون

سلام! مدتی است که وبلاگ می نویسم و ​​کشفیات جدید غذاهای خوشمزه از سفرهای خریدم را به اشتراک می گذارم. امروز میوه ای است که من پیدا کردم به نام ماندارین کوات. مخلوط میوه هیبریدی بین ماندارین و پرتقال فصل کوتاهی دارد، فقط از ژانویه تا مارس. متأسفیم که به خط پایان رسیدیم، اما فریدا در آمازون ممکن است مقداری را برای شما ارسال کند. در ابتدا در آسیای جنوب شرقی در حال حاضر در کالیفرنیا در کمربند مرکبات کشت می شد. من در روزهای تعطیل کامکوات اصلی را دوست داشتم، در فروشگاه های مواد غذایی خاص می توانید آن را با شکر بخرید. این میوه، کت نارنگی، با برگ های نارنگی، پوستی شیرین و خوراکی دارد. مجبور شدم چند تا از کیسه بخورم تا متقاعد شوم که این وبلاگ ارزش دارد و قطعاً همینطور است!

آنها سرشار از ویتامین C، بتاکاروتن، لوتئین و زآگزانتین هستند، آنتی اکسیدانی که در غذاهایی مانند ماهی قزل آلا، هویج، سبزیجات پرتقال و مرکبات یافت می شود. تنها عیب؟ بذرها را باید با قاشق بکارید. در اینجا یک سالاد تهیه شده با پیاز قرمز خرد شده، گردو و کلم پیچ (یا هر انتخاب دیگری از سبزیجات) را مشاهده می کنید. سس خردل عسلی این سالاد را با رایحه مرکبات تکمیل می کند.

من هم نواری برش دادم و به ماهی ماهی ام اضافه کردم، ماهی که پختم و با روغن نارگیل، پیاز سبز و عسل خوشمزه بود. همه برای خوردن ماهی در قایق خانه من بودند! میوه ها با نان ماهی لطیف و کاراملی می شوند.. لحظه ای خوشمزه. یا فقط قطع کنید و بخورید. فقط به یاد داشته باشید که دانه ها را بیرون بیاورید. من ۷۱ درصد از RDA ویتامین C خود را در حدود ۲ نارنگی یا (۱۰۰ گرم) دریافت می‌کنم، بنابراین برای تقویت ایمنی، تولید کلاژن برای پوست خوب و محافظت عالی از آنتی‌اکسیدان بد نیست.

سالاد مرکبات من

  • ۲ نارنگی، ورقه شده (دانه ها حذف شده)
  • ۲ فنجان سبزیجات مختلف (کلم پیچ، اسفناج، رومی)
  • ۱/۴ فنجان گردو
  • چند تکه پیاز قرمز
  • یک مشت کشمش طلایی

با سس خردل عسلی مخلوط کنید.

توجه: مقداری طعم پرتقال یا نارنگی را به سس سالاد خود اضافه کنید.