Oral Potty – Food Land Records


آیا تا به حال مسئول یک کودک سه تا پنج ساله بوده اید؟ سالها برای من گذشته است، اما هنوز به یاد دارم گلدان دهان مرحله ای که فقط یک کلمه است مدفوع می تواند نوعی هیستری را برانگیزد. در واقع یک مرحله سرگرم کننده بود. نمی‌توانم مراحل بعدی را به خاطر بیاورم که ممکن است شامل کلمات کلیشه‌ای فزاینده‌ای باشد که از نظر اجتماعی قابل قبول نبودند – یا اینکه چگونه آن را ایجاد کردم. اما من نمی دانم که آیا فکر من در مورد کلمات کلیشه ای مربوط به عدم رسیدگی به یک مشکل رایج روده – یبوست است یا خیر. بله، من در واقع در مورد دشواری و/یا کمبود حرکات روده خواهم نوشت. رژیم غذایی قطعا نقش مهمی ایفا می کند. اما یبوست وضعیتی است که به ندرت درباره آن صحبت می شود.

همانطور که اغلب اتفاق می افتد، وقتی کسی سوالی می پرسد (در این مورد، یک همسایه برای نوه دختر خوانده می شود) ایده ای برای یک مقاله به دست می آورد. متأسفانه در این حالت فرد مبتلا به سرطان روده بزرگ و درد ناشی از یبوست است. اما اطلاعات مربوط به پایان دادن به یبوست مزمن مانند یبوست معمولی است. من نمی‌خواهم این پاراگراف را بدون توجه به این نکته رها کنم که یبوست مستحق توجه شما و گاهی اوقات توجه پزشک شما است (که احتمالاً در مورد آن صحبت نمی‌کند.) اگر یبوست را نادیده بگیرید، می‌تواند به هموروئید و خونریزی تبدیل شود. دیورتیکولوز/دیورتیکولیت، نهفتگی مدفوع و سوراخ شدن کولون. نکته این است که بی توجهی به یبوست می تواند عوارض جدی و دردناکی را به همراه داشته باشد.

در اینجا چهار موضوع مهم مربوط به جلوگیری از یبوست و عوارض آن آورده شده است:

  • اساسی حالا من در مورد یک قاشق غذاخوری سبوس حک شده روی غلات کاپیتان کرانچ صحبت نمی کنم. آنچه می خواهم بگویم این است که غذاهای واقعی حاوی فیبر بخورید و از آن لذت ببرید. اگر بیشتر اوقات خود را به غلات کامل محدود می کنید (به برنج قهوه ای فکر کنید، ۱۰۰٪ گندم کامل، جوی قدیمی یا کلوچه ای و غیره). لوبیا، دانه و آجیل. و مقدار زیادی سبزیجات و میوه جات. شما در مسیر درستی هستید. یکی از پایگاه‌های اطلاعاتی در دسترس عموم در مورد فیبر رژیمی از مرکز تحقیقات یان مایر در دانشگاه تافتس است. یا اگر فقط می خواهید یک ایده سریع از میزان فیبر دریافتی خود داشته باشید، ممکن است نمودار کلینیک مایو را ترجیح دهید. دستورالعمل های ملی تغذیه توصیه می شود ۲۱ تا ۲۵ گرم در روز برای زنان و ۳۰ تا ۳۸ گرم در روز برای مردان.

واقعاً بهتر است فیبر را از غذای واقعی دریافت کنید نه از مکمل‌ها، زیرا غذای واقعی علاوه بر فیبر حاوی مواد مغذی زیادی است و این مواد مغذی به حفظ سلامت ما کمک می‌کنند. اگر غذاهای تصفیه شده و فرآوری شده زیادی نمی خورید، به طور کلی به این معنی است که فیبر مورد نیاز خود را دریافت می کنید. این دو نوع فیبر (محلول در آب و نامحلول) به دو روش مستقل به محافظت از بدن شما کمک می کند. فیبر محلول در آب، آب را در روده جذب می‌کند و حجم آن را افزایش می‌دهد – که برای جابجایی اشیا در کنار هم عالی است. فیبر نامحلول در آب حجیم می کند و به سرعت دفع مدفوع کمک می کند. اگر رژیم غذایی متنوعی داشته باشید، به طور طبیعی دو نوع اصلی فیبر را دریافت خواهید کرد. البته فیبر غذای میکروبیوم روده است. فیبر موجود در غذا به سلامت ما کمک می کند و نه تنها ما را از آسیب های یبوست محافظت می کند. باکتری ها با تبدیل فیبر به مواد مغذی مورد نیاز ما کمک می کنند.

آخرین کلمه در مورد فیبر: اگر در حال گذار به یک رژیم غذایی با فیبر بالا هستید، ممکن است مدتی طول بکشد تا به جایی که می خواهید برسید. ممکن است لازم باشد مقداری مکمل فیبر پسیلیوم را مصرف کنید – نوعی که با آب مخلوط می کنید، تا زمانی که بتوانید مدفوع بزرگ، نرم و حجیم را فقط از غذا درست کنید. سعی نکنید با مسهل مشکل را حل کنید. زیرا بدن شما می تواند به آنها وابسته شود.

  • اب هیدراته ماندن برای خلاص شدن از شر یبوست بسیار مهم است. این کار آنقدرها هم که تصور می کنید سخت نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مایعات کافی بنوشید تا رنگ زرد روشن ادرار حفظ شود. به سادگی. واضح است که در غیاب آب کافی در بدن ما، الیاف نمی توانند به اندازه کافی برای جمع آوری مدفوع برای تسهیل عبور آن جذب شوند.
  • ورزش کردن این سومین عاملی است که به شدت بر یبوست تأثیر می گذارد. بدن ما دوست دارد حرکت کند و بدن ما را به سمت بیرون حرکت دهد و به درون کمک می کند تا کار خود را انجام دهد.
  • احساس نیاز – او را نادیده نگیرید! اگر آن را متوقف کنید، واکنش عصبی طبیعی که به دفع راحت مدفوع کمک می کند، خفه می شود. سفرهای مکرر به حمام می تواند منجر به یبوست مزمن شود.

اکنون که همه موارد فوق را گفتیم، شرایط پزشکی وجود دارد که می تواند بر سیستم گوارش شما تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر مشکل دارید و با ورزش، فیبر و هیدراتاسیون برطرف نشد، باید برای رد بیماری به پزشک مراجعه کنید. یکی از مشکلات رایج داروها هستند و پزشک به شما می گوید که آیا داروهایی که مصرف می کنید در ایجاد یبوست نقش دارند یا خیر.

در حالی که عادات حمام ممکن است برای سایتی که به تغذیه اختصاص دارد موضوعی غیرعادی به نظر برسد، یبوست بودن خنده دار نیست. اما اگر همه چیز خوب است و فقط می خواهید بخندید، یک کودک بین ۳ تا ۵ ساله پیدا کنید و فقط بگویید مدفوع.