Aurveda – کمک برای بیماری مشترک

داروهای آیورودا – برای بیماری های رایج

تاریخچه درمان Aurvedic

وداها (کتاب مقدس هندی) که توسط سریلا ویاسادوا، یک حکیم بزرگ هندی نوشته شده است، شامل فصلی است که به طور کامل به توصیف زندگی از زمان نام آیورودا اختصاص یافته است. در کنار این اطلاعاتی که توسط ویاسادوا، که آن را از طریق شاگردانش رد و بدل کرده بود، تطبیق داده شد، توضیحات شگفت‌انگیز دقیق و علمی زیادی در مورد درمان‌های مختلف وجود دارد که از طریق آیورودا حمایت می‌شد. اطلاعاتی در مورد داروهای گیاهی متعددی بعدها توسط حکیمانانی مانند سوشروتا، چاراکا، در مورد انجام عمل های جراحی پروتز برای جراحی زیبایی بینی، تعویض اندام ها، انجام سزارین و جراحی های مغز فاش شد.

تحقیقات باستان شناسی وجود شواهدی مبنی بر انجام برخی از این عملیات ها در سه تا پنج هزار سال پیش نشان می دهد! این کتاب‌های مذهبی همچنین در مورد اطلاعات پزشکی و پایگاه دانش رشد کودک از زمان لقاح تا تولد، و بسیاری از حقایق پزشکی شگفت‌آور دقیق به عنوان بخشی از دانش آیورودا صحبت می‌کنند.

آیورودا چگونه می تواند به شما کمک کند

همانطور که به طور گسترده شناخته شده است، آیورودا درمان خاصی برای یک بیماری نیست. برخلاف علم پزشکی غربی، آیورودا به طور کلی بدن را با تمام دوشاهایش رفتار می کند. این درمان فرد است که بسته به دوشاهای رایج در بدن او متفاوت است. امروزه بدون شک ثابت شده است که داروهای آیورودا با موفقیت بیماری ها را در سراسر جهان صرفاً بر اساس قدرت دانشی که از درک صحیح بدن انسان و دوشاهای حاکم بر آن ناشی می شود، درمان می کنند. درمان سلامت آیورودا برای اقدامات پیشگیرانه ای است که می توان برای حفظ سلامتی برای یک عمر انجام داد.

آیورودا نه تنها بدن را از تمام بیماری‌ها و بیماری‌های مختلف پاک می‌کند، بلکه به مراقبت از سلامتی در دوران پس از نقاهت و حتی بهبودی از بیماری‌های حاد توصیه می‌کند. بهترین بخش در مورد درمان خود با آیورودا این است که داروها عاری از عوارض جانبی هستند و برای کنترل خود از طریق تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی، معنویت گرایی، مدیتیشن، قدرت های درمانی گیاهان طبیعی و یوگا تنظیم می شوند.

علاوه بر درمان بیماری ها، آیورودا رنگ پوست شفاف، چشم های شفاف، سیستم عصبی سالم، بازسازی و افزایش نشاط را تضمین می کند.

روش های درمان آیورودا

آیورودا به هر فرد شناخت بهتری از بدن خود ارائه می دهد و درمان خود را بر اساس آن دانش استوار می کند. درمان آیورودا بر اساس معاینه فردی برای سه Doshas- VATA، PITTA و KAPHA مربوط به هر نوع بدن است.

درمان آیورودا بر اساس داروهایی است که از منابع طبیعی به دست می آیند. ریشه‌ها، گیاهان، گل‌ها، برگ‌ها، عصاره‌های روغنی، جواهرات و سنگ‌ها، گیاهان و ادویه‌ها منبع اصلی طب آیورودا هستند. اصل اساسی درمان آیورودا مبتنی بر تغییرات سبک زندگی است که می توان از طریق تغییر عادات غذایی و سبک های مختلف زندگی به دست آورد. آیورودا هماهنگی درونی بین بدن و ذهن را آموزش می دهد.

هر درمان آیورودا بر اساس ماساژ با روغن گیاهی، نمودار رژیم غذایی خاص، تقویت سیستم ایمنی، سم زدایی و جوانسازی است.

بیماری هایی که توسط آیورودا درمان می شوند

با آزمایش‌های متعددی که بر روی بیماران در مراحل مختلف انجام شده است، از نظر علمی ثابت شده است که آیورودا واقعاً در درمان بسیاری از بیماری‌هایی که مخصوص دنیای غرب هستند، غیر از مواردی که البته به‌ویژه در شبه قاره هند دیده می‌شود، موفق است. برخی از این بیماری ها که به طور موثر توسط آیورودا درمان می شوند عبارتند از:

فشار

میگرن

سردرد

دیابت

اضافه وزن شدن

مشکلات پوستی

اختلالات خواب

کلسترول بالا

فشار خون بالا

اعتیاد به نیکوتین

آسم برونش

روماتیسم

آکنه

برونشیت مزمن

فشار خون

اگزما

پسوریازیس

به نظر می‌رسد که درمان‌های آیورودا با محصولات طبیعی مختلف، نتایج بسیار خوبی در کاهش حافظه کوتاه مدت و همچنین کاهش سردرد دارند. داروهای آیورودا همچنین با افزایش سطح ایمنی از روند بهبود بیمارانی که تحت شیمی درمانی هستند، حمایت می کند.

برخی از بیماری های دیگر که توسط آیورودا درمان می شوند عبارتند از:

مشکلات غدد

مشکلات بینی

لوزه داخلی گلو

زخم ها

کیست ها

مشکلات داخلی گلو و تارهای صوتی

مشکلات دهان و دندان

اختلالات ریوی

اختلالات ریوی

مشکلات قلبی

مشکلات مفصلی

سنگ کلیه مشکلات کلیوی

مشکلات کیسه صفرا

برخی از انواع مراحل سرطانی، اما فقط در صورت تشخیص زودهنگام

مراحل بیماری مرحله خوش خیم یا بدخیم بیماری

اندام های زنانه

عوارض بعد از جراحی

فیستول انواع فیستول

هموروئید

سریعترین رژیم لاغری