9 بهترین حقایق تغذیه چای بابونه و مزایای سلامتی آن

دسته‌بندی نشده


برداشت و ذخیره سازی

سر گل بابونه
گلهای بابونه زیبا.

به طور کامل با دست شکوفا می شود یا با دست چیده می شود تا به بازار درجه یک چای برسد. با این حال ، این یک فرایند بسیار پرهزینه و گران است.

قبل از درمان در سایه ، گلهای خشک شده برای وجود مواد خارجی ، بقایا طبقه بندی می شوند. سپس گلها قبل از فروش عمده به کارخانه ها با دقت مرتب شده و در آنجا پردازش شده و در کیسه های چای / کیسه ها و قوطی های ذخیره سازی کوچک بسته بندی می شوند. گلهای بابونه و قسمتهایی از گیاهان نیز با سایر محصولات گیاهی مخلوط می شوند.

سر گلهای بابونه تازه چیده شده و سایه دار را که در کیسه های چای یا قوطی های هوای بسته بسته بندی شده است ، از فروشگاه گیاهی تخصصی خرید کنید. به دنبال اصالت باشید و از هرگونه محصولات تقلبی خودداری کنید.

تهیه چای بابونه

گلهای بابونه آلمانی برای دم کردن چای به رنگ تزئینی رنگ آبی ملایم می دهند. از طرف دیگر ، بابونه رومی آلمانی رنگ ملایم نی را به دم کرده می دهد. گلهای تازه چیده شده و سایه دار باید ظرف 6 ماه مصرف شوند تا به حداکثر فواید سلامتی برسند.

گلهای تازه یا خشک شده بابونه را در قوری یا مستقیماً در یک فنجان قرار دهید. اگر می خواهید طعم قوی تری داشته باشد ، در آب جوش بریزید و بگذارید حدود 5 دقیقه یا بیشتر دم بکشد. چای را صاف کرده و در صورت تمایل ، مقدار کمی شکر یا عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود.

در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد:

  • روزانه 1 تا 4 فنجان چای بابونه بنوشید تا برای سلامتی طولانی مدت مفید باشد.

  • بابونه یک تیتانیوم بدون کافئین (تزریق گیاهی) است و به عنوان یک آرام بخش ملایم عمل می کند. می توانید به عنوان یک نوشیدنی قبل از خواب از آن لذت ببرید تا یک خواب راحت داشته باشید.

  • گلبرگهای بابونه تازه همچنین به عنوان چاشنی معطر برای سالاد ، سوپ ، خورش ، ماریناد و همچنین غذاهای سبزیجات استفاده می شود.

مشخصات ایمنی

مصرف چای بابونه و سایر محصولات برای افرادی که به بابونه یا گیاهان خانواده Asteraceae حساس یا حساسیت دارند مانند گل داودی ، گیاه خراطین و دیگران توصیه نمی شود.

محصولات بابونه همچنین برای بیماران مبتلا به تب یونجه آتوپیک یا آسم در نظر گرفته نشده است. این دارو در زنان در ماه های اولیه بارداری به دلیل ناهنجاری های احتمالی نوزادان منع مصرف دارد. (امتناع پزشکی).

همچنین ببینید

چای بادرنجبویه فواید سلامتی.

چای رویبوس فواید سلامتی.

– برگشت به چای های گیاهی از جانب چای بابونهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع چای های گیاهی با تصاویر دقیق از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

– برگشت به صفحه اصلیبه

سایر منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود).

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد صفحه تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  3. مقدمه ای بر شورای گیاه شناسی بابونه-آمریکایی. pdf (در پنجره جدید باز می شود).

  4. تولید بابونه آلمانی .. pdf. (در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *