7 ویتامین مهم برای افراد مسن || 7 ویتامین مهم برای سالمندان ویتامین ها چیست؟

دسته‌بندی نشده


7 ویتامین مهم برای افراد مسن مشخص شده است که این ویتامین ها و مواد معدنی به عملکرد بدن و حفظ سلامت سالمندان کمک می کند. افراد مسن نباید این 7 ویتامین مهم را فراموش کرده و نادیده بگیرند. با افزایش سن ، نیازهای تغذیه ای ما تغییر می کند. افراد مسن تر اغلب برای حفظ وضعیت سلامتی بالاتر ویتامین ها و آنها به مواد معدنی خاصی احتیاج دارند ، زیرا بدن با افزایش سن ، ویتامین ها و مواد معدنی را به طور کمتری تولید ، پردازش و جذب می کند.به

مواد مغذی می توانند به جلوگیری و کند شدن سیستم های مختلف بدن مانند عملکرد مغز و سلامت چشم کمک کنند. افراد مسن بیشتر در معرض ابتلا به برخی بیماری ها هستند و این خطر ممکن است با کمبود برخی مواد مغذی افزایش یابد. اگرچه به احتمال زیاد در یک ماده مغذی بیشتری دریافت می کند رژیم غذایی متعادل آن را دریافت کنید ، اما مکمل های خاصی یا مولتی ویتامین ها ممکن است برای رفع نیاز بدن به مواد مغذی مورد نیاز باشد.به

ویتامین D یکی از 7 ویتامین مهم برای افراد مسن است

7 ویتامین مهم برای پزشک سالمند

همین حالا با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

مکمل ها را عاقلانه استفاده کنید. آنها نمی توانند جایگزین غذای سالم شوند. اکثر افرادی که رژیم متعادل دارند نیازی به مکمل ندارند. ویتامین D یک ویتامین مهم برای تشکیل استخوان است و به بدن کمک می کند مواد معدنی ضروری مانند کلسیم را جذب و استفاده کند. این ویتامین همچنین نقش مهمی در حفظ ماهیچه های قوی و سیستم عصبی و ایمنی سالم دارد.

با افزایش سن ، تولید ویتامین پوست در پوست کاهش می یابد. کلیه ها در تبدیل ویتامین D به بدن مهم هستند. با کاهش عملکرد کلیه با افزایش سن ، بدن کارآیی کمتری پیدا می کند و آن را به شکل قابل استفاده تبدیل می کند.

سطح پایین و کمیابی ویتامین دی. این می تواند قدرت عضلات را کاهش داده و خطر زمین خوردن را افزایش دهد. مطالعات نشان داده است که مقادیر کم با برخی بیماریها از جمله پوکی استخوان ، کاهش عملکرد مغز ، بیماریهای قلبی ، فشار خون بالا ، دیابت و حتی سرطان همراه است.

دوز توصیه شده ویتامین D

نیاز روزانه 600 IU (واحد بین المللی) برای افراد زیر 70 سال و 800 IU برای افراد بالای 71 سال است. با این حال ، بنیاد بین المللی پوکی استخوان 800 تا 1000 IU را برای همه افراد مسن و حداکثر 2000 IU را برای افراد چاق ، پوکی استخوان یا آفتاب بسیار کم توصیه می کند ، مانند خانه سالمندان یا خانه دار.

بهترین منابع ویتامین D

 • بسیاری از غذاها با ویتامین D غنی شده اند ، مانند شیر ، آب پرتقال ، شیر سویا و غلات کامل.
 • ویتامین D به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود ندارد. ماهی های روغنی (ماهی قزل آلا ، ماهی خال مخالی و ماهی قزل آلا) ، زرده تخم مرغ و پنیر سرشار از ویتامین D هستند.
 • بدن نور خورشید ، به ویژه اشعه UVB را به ویتامین D تبدیل می کند. با این حال ، برای دریافت حدود 40 درصد ، شما باید روزانه حدود 10 تا 20 دقیقه زیر نور خورشید باشید. برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست ، استفاده از کرم های ضد آفتاب بسیار مهم است. نگران دریافت نور کافی خورشید بعد از کرم ضد آفتاب نباشید ، زیرا برخی از آنها هنوز به تبدیل ویتامین D کمک می کنند.
 • از آنجا که مقدار ویتامین D مورد نیاز هر فرد منحصر به فرد است ، مقدار مشخصی برای آن وجود ندارد. مصرف بیش از حد ویتامین D می تواند مضر باشد زیرا می تواند به دلیل ضربان قلب نامنظم منجر به گیجی ، سنگ کلیه و حتی مرگ شود. مکمل 1000 IU ممکن است مطمئن ترین راه برای اطمینان از مصرف کافی ویتامین D باشد.

کلسیم یکی از 7 ویتامین مهم برای افراد مسن است

مزایای پزشک کلسیم

کلسیممانند ویتامین D ، این ماده معدنی کلیدی برای ساخت و حفظ استخوان ها و دندان های قوی است. همچنین از عملکرد سلول های ماهیچه ای پشتیبانی می کند و به سلول های عصبی کمک می کند تا پیام های مهم بین سیستم عصبی و بقیه بدن را منتقل کنند. کلسیم به کند شدن تجزیه استخوان کمک می کند و از شکستگی و پوکی استخوان محافظت می کندبه با افزایش سن ، به ویژه در زنان یائسه ، پوکی استخوان افزایش می یابد و جذب کلسیم از غذا کاهش می یابد.به

دوز توصیه شده کلسیم برای زنان 51 تا 70 سال: 1200 میلی گرم روزانه و برای مردان 51 تا 70 ساله: 1000 میلی گرم روزانه.

مصرف بیش از 2000 میلی گرم کلسیم در روز توصیه نمی شود. مصرف بیش از حد کلسیم می تواند عوارض جانبی مانند ضعف استخوان ها ، سنگ کلیه ، اختلال عملکرد سیستم عصبی و حتی نامنظم شدن ضربان قلب را ایجاد کند.

بهترین منابع کلسیم عبارتند از:

برای دریافت کلسیم کافی ، به حدود 5-6 وعده غذایی غنی از کلسیم در روز نیاز دارید. منابع خوب کلسیم عبارتند از:

 • توفو و سویا
 • شیر ، ماست ، پنیر
 • اسفناج ، کلم ، کلم بروکلی و کلم چینی
 • غذاهای غنی شده با کلسیم مانند شیر ، شیر سویا ، غلات صبحانه و آب پرتقال

اگر کلسیم کافی با غذا دریافت نمی کنید ، توصیه می شود آن را مکمل کنید. افراد بالای 50 سال باید کلسیم را به شکل سیترات کلسیم در نظر بگیرند زیرا هضم آن راحت تر است و اگر از کربنات کلسیم ، شکل دیگری از مکمل کلسیم استفاده شود ، یبوست کمتر است.

ویتامین B-12.7 جزء م vitaminsثر ویتامین ها در دوران سالمندی

ویتامین B-12 در انواع عملکردهای سلولی از جمله حفظ اعصاب و سلول های خونی در بدن نقش دارد. کمبود همچنین با زوال عقل ، گیجی ، مشکل در راه رفتن و حافظه ضعیف همراه استبه جذب ویتامین ها از منابع غذایی طبیعی برای افراد مسن مشکل است. این اغلب به دلیل مشکلات گوارشی مانند مشکلات اسید معده و آنزیم های مورد نیاز برای جذب آن استبه دوز توصیه شده ویتامین ها B-12 در باره2.4 میکروگرم در روز

بهترین منابع ویتامین B-12 عبارتند از:

 • گوشت گاو ، جگر و صدف
 • ماهی ، مرغ ، تخم مرغ و شیر
 • غذاهای غنی شده مانند غلات و نان
 • اکثر مولتی ویتامین ها حاوی B-12 هستند

بیشتر B-12 در حال حاضر توصیه نمی شود ، زیرا خطر آسیب نسبتاً کمی دارد ، حتی اگر بیش از حد استفاده شود.

ویتامین B6.7 ویتامین مهم برای پیری

7 ویتامین مهم برای پزشک سالمند

ویتامین B6 در بسیاری از عملکردها از جمله متابولیسم ، انتقال اکسیژن در گلبول های قرمز خون و فرایندهایی که بر خلق و خو ، حافظه و ایمنی تأثیر می گذارد ، دخیل است. افراد پیر می شوند زیرا توانایی بدن در جذب ویتامین ها کاهش می یابد B6 به چیزهای بیشتری نیاز دارد. این کمبود با سرطان ، بیماری قلبی ، تشنج ، سردرد ، درد مزمن ، افسردگی ، کاهش عملکرد مغز و ضعف سیستم ایمنی همراه است.

دوز توصیه شده ویتامین B6 زنان بالای 50 سال: 1.5 میلی گرم روزانه و مردان بالای 50 سال: 1.7 میلی گرم روزانه.

بهترین منابع ویتامین B6 عبارتند از:

 • میوه های غیر مرکبات
 • مرغ ، ماهی و گوشت گاو
 • سیب زمینی ، سایر سبزیجات نشاسته ای و آووکادو

سطوح بالای ویتامین B6 در غذا با عوارض جانبی نامطلوب مرتبط نیست. مصرف زیاد مکمل های غذایی می تواند مشکلات جدی عصبی و پوستی ایجاد کند.

منیزیم ، جزء 7 ویتامین سالمندان

منیزیم یک ماده معدنی است که در بسیاری از فرایندها مانند ماهیچه ها ، استخوان ها ، اعصاب ، تنظیم قند خون و فشار خون نقش دارد.

افراد مسن به منیزیم بیشتری احتیاج دارند زیرا کلیه های آنها مواد بیشتری ترشح می کنند. در عین حال ، به دلیل تغییر در هضم ، مقدار کمی از مواد معدنی به درستی جذب می شوند. مصرف منیزیم طبیعی در بیماریهای مزمن مانند فشار خون بالا ، دیابت و پوکی استخوان کمتر است.

اگرچه سرشار از بسیاری از غذاها است ، اما اکثر بزرگسالان منیزیم از رژیم غذایی خود به اندازه کافی استفاده نکنید.

دوز توصیه شده منیزیم 320 میلی گرم در روز برای زنان بالای 50 سال و 420 میلی گرم در روز برای مردان بالای 50 سال است.

بهترین منابع منیزیم برای افراد مسن عبارتند از:

 • تن
 • آووکادوها
 • شکلات تلخ
 • لوبیا ، آجیل ، دانه ها
 • سبزیجات برگ سبز (اسفناج)
 • منیزیم – حاوی مولتی ویتامین
 • شیر ، ماست و سایر محصولات لبنی
 • غذاهای غنی از منیزیم مانند غلات کامل و نان و حتی برخی منابع آب

مقدار زیاد این ماده معدنی می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند یبوست شود. همچنین می تواند منجر به عوارض مهلکی مانند مشکلات تنفسی و حتی ضربان نامنظم قلب شود که می تواند منجر به ایست قلبی شود.

امگا 3 ، جزء 7 یک ویتامین م effectiveثر برای افراد مسن است

7 ویتامین مهم برای پزشک سالمند

امگا 3 ویتامین ها یا مواد معدنی نیستند ، اما گروه مهمی از مواد مغذی به نام اسیدهای چرب هستند. چندین نوع اسید چرب وجود دارد که اجزای مهم غشای سلولی هستند.

سه نوع اصلی اسیدهای چرب امگا 3 موجود در: آلفا لینولنیک اسید (ALA) ، ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA).

سطح DHA به ویژه در سلول های چشم ، مغز و اسپرم بالا است.

افرادی که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند کمتر از بیماری های قلبی عروقی ، زوال عقل و حتی بیماری های چشمی مانند دژنراسیون ماکولا رنج می برند.

بدن ما به طور طبیعی امگا 3 تولید نمی کند. ما فقط می توانیم این مواد مغذی مهم را از طریق غذا یا مکمل ها دریافت کنیم.

دوز توصیه شده امگا 3 روزانه 1100 میلی گرم برای زنان 51 ساله و بالاتر و 1600 میلی گرم روزانه برای مردان 51 ساله و بالاتر است.

بهترین منابع امگا 3 عبارتند از:

 • آجیل و دانه ها (دانه کتان ، دانه چیا و گردو)
 • روغن نباتی (روغن کتان ، روغن سویا و روغن کلزا)
 • مکمل های امگا 3 حاوی انواع مختلف روغن ماهی.
 • غذاهای غنی شده با DHA / EPA در تخم مرغ ، ماست ، شیر و شیر سویا
 • ماهی های روغنی مانند ماهی آزاد ، ماهی خال مخالی ، ماهی تن ، شاه ماهی و ساردین (یک وعده از نیاز روزانه).

اگرچه میزان بالای امگا 3 بر سلامتی تأثیر منفی نمی گذارد ، اما اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) توصیه می کند که بیش از 3000 میلی گرم EPA و DHA با هم استفاده نکنید.

پتاسیم

در صورت انتخاب مکمل ها ، میزان مصرف خود را با توجه به نیازها یا کمبودهای تغذیه ای خود تنظیم کنید. به عنوان مثال ، اگر از داروهای ضد فشار خون استفاده می کنید که عوارض جانبی پتاسیم کمی دارند ، در مورد مصرف این دارو با پزشک خود صحبت کنید و همچنین مصرف غذاهای حاوی پتاسیم را افزایش دهید.

پتاسیم یک الکترولیت حیاتی است. به دلیل نقش روزانه آن در تنظیم شیمی بدن ، به هر سلول مورد نیاز است. این امر به ویژه برای کمک به اعصاب برای ارسال سیگنال ، انقباض ماهیچه ها و تنظیم ضربان قلب و فشار خون بسیار مهم است.

پتاسیم همچنین نقش مهمی در حفظ تراکم استخوان و کمک به کلیه ها برای انتقال مواد مغذی به و از سلول ها دارد.

اگر پتاسیم کافی دریافت نکنید ، حفظ فشار خون ، سنگ کلیه و کاهش تراکم استخوان دشوار است. سطوح پایین پتاسیم همچنین می تواند به سایر مواد مغذی مانند کلسیم و منیزیم آسیب برساند.

افراد مسن ممکن است به دلیل مصرف ناکافی مواد غذایی روزانه و همچنین داروهایی مانند داروهای ضد فشار خون که می توانند دفع مواد معدنی بدن را افزایش دهند ، سطح پتاسیم پایینی داشته باشند.

اکثر مردم پتاسیم کافی را با غذا دریافت نمی کنند.

پتاسیم اضافی در افراد مسن می تواند کشنده باشد. با افزایش عملکرد کلیه ، توانایی بدن در دفع پتاسیم به طور طبیعی کاهش می یابد. پتاسیم بیش از حد می تواند باعث مشکلات ماهیچه ای و حتی فلج شود. همچنین می تواند باعث سیگنالینگ غیرطبیعی قلب شود و باعث ضربان قلب غیر طبیعی و حتی مرگ شود.

منبع :

https://www.buoyhealth.com/learn/vitamins-over-sixty#potassium

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *