۵۰ هکتار از زمین های شهر دوشنبه تپه به پارک و جاده تبدیل می شود.شهردار منطقه ۱۳ تهران از تبدیل ۵۰ هکتار از زمین دوشان تپه تا پایان سال به پارک و معابر خبر داد.

به گزارش ایسنا. محمدهادی علی احمدی گفت: در مورد پادگان نیروی هوایی تفاهم نامه منعقد شده که در ابتدا امضا شد، پس از اخذ مجوزهای لازم، پرونده آن به شورای عالی شهرسازی و شهرسازی می رود. احتمالاً چند ماه طول می کشد تا شورا این طرح را تصویب کند.

وی افزود: ابتدا قرار بود ۲۰ هکتار از این کمپ بازسازی شود، اما در مذاکرات مکرر در هشت ماه گذشته، ۵۰ هکتار توافق شده است. به همین دلیل نیروی هوایی باید مجوز لازم را از فرماندهی نیروهای مسلح دریافت کند. در مرحله بعدی شورای شهرسازی و شهرسازی این تغییرات را تصویب می کند و پس از اطلاع منطقه، کار شروع به کار می کند. چندین کاربر را می توان در یک بخش بزرگ برای استفاده عمومی تعریف و پیاده سازی کرد.

شاروال ۱۳ همچنین گفت که بخشی از زمین اردوی ولسوالی در اختیار نهاد مربوطه قرار می گیرد که باید هزینه های بهداشتی، فرهنگی، مذهبی، تفریحی و غیره را بپردازد. پادگان های نیروی هوایی نمی توانستند بیش از سه طبقه بسازند، زیرا به ساختمان های نظامی چسبیده بودند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، علی احمدی در نهایت گفت: ۵ طبقه که تاثیر می گذارد. وسعت جاده های جدید و تعداد خودروهایی که وارد می شوند مطابق با طرح تفصیلی و کمیته ویژه شبکه راه تهران برای کنترل تاثیر بر ترافیک منطقه است.

انتهای پیام/