۵ نکته برای آشپزی برای رژیم غذایی کم کلسترول

آیا می دانستید که سه نوع اصلی چربی در غذا وجود دارد. اشباع، تک غیراشباع و چند غیر اشباع و اینکه همه آنها برای شما بد نیستند. غذاهای پرچرب مانند گوشت های چرب، لبنیات پرچرب، کره، گوشت خوک، خامه، پنیر و بسیاری از غذاهای فرآوری شده و آماده، کلسترول خون را افزایش می دهند، بنابراین مصرف کمتر آنها بسیار مهم است. با این حال، چند غیر اشباع و تک غیراشباع می توانند به کاهش کلسترول کمک کنند، بنابراین معقول است که غذاهای حاوی اشباع بالا را با غذاهای غنی از چربی های غیراشباع جایگزین کنید.

روغن‌های گیاهی و روغن‌های خالص مانند روغن آفتابگردان، ذرت، دانه انگور و روغن سویا همگی منابع خوبی از چند غیراشباع هستند، در حالی که روغن زیتون، آووکادو، آجیل و دانه‌ها همگی منابع خوبی از تک غیراشباع‌ها هستند.

اگر سطح کلسترول بالا در شما تشخیص داده شده است، ممکن است نیاز به ایجاد تعدادی تغییرات، از جمله اصلاح رژیم غذایی به منظور حفظ یک سبک زندگی سالم باشد.

پخت و پز برای یک رژیم غذایی با کلسترول پایین کار دشواری نیست، اما باید از تکنیک ها و انتخاب های مختلف غذایی برای حفظ سلامت قلب خود استفاده کنید. پخت، کباب کردن، حتی مایکروویو به کنترل میزان چربی اشباع شده در غذای شما کمک می کند. این ۵ نکته برتر من است:

نکته ۱ – هنگام پختن گوشت و مرغ، می توانید چربی اشباع شده در گوشت را با حذف تمام چربی هایی که می بینید کاهش دهید یا گزینه های لاغرتر را خریداری کنید. به جای سرخ کردن، سعی کنید گوشت را کباب کنید یا آن را بپزید. اگر گوشت را کباب می‌کنید یا می‌پزید، گوشت را روی توری قرار دهید، این کار باعث می‌شود چربی اضافی آن خارج شود.

نکته ۲ – مقدار محصولات با چربی اشباع بالا را در خانه خود محدود کنید و جایگزین هایی مانند گیاهان یا شراب را برای طعم دادن به غذای خود ذخیره کنید. شراب، آب لیمو، سرکه، یا ماریناد بدون چربی یا روغن کم چرب می تواند به مرطوب نگه داشتن گوشت کمک کند و در عین حال طعم فوق العاده ای به آن اضافه کند.

نکته ۳ – هنگام درست کردن خورش ها و سوپ ها، یک روز قبل از مصرف آن ها را بپزید و در یخچال بگذارید. همانطور که سرد می شود، چربی به بالا می رود و سفت می شود، قبل از گرم کردن مجدد آن را بردارید.

نکته ۴ – میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از رژیم غذایی کم کلسترول هستند. میوه ها و سبزیجات تازه مانند سیب، هویج و کرفس را می توان خرد کرد و به عنوان میان وعده مصرف کرد یا برای بعد در یخچال قرار داد. سبزیجات را فقط در مقدار کمی روغن سرخ کنید یا تفت دهید، استفاده از سبزیجات خالص یا روغن زیتون مناسب است.

نکته ۵ – از افزودن نمک زیاد به غذا خودداری کنید، به جای آن از گیاهان و ادویه جات برای طعم دادن استفاده کنید.

اینها فقط چند نکته آشپزی برای رژیم جدید شما هستند. شاید فکر کردن و آماده کردن غذایتان کمی بیشتر طول بکشد، اما نه تنها سالم تر خواهد بود، بلکه شما را در مسیر بهبود سلامت قلب قرار می دهد.

سریعترین رژیم لاغری