5 ماده غذایی که به ایجاد غضروف کمک می کند رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


5e16c23de9617 - 5 ماده غذایی که به ایجاد غضروف کمک می کند

۵ غذاهایی که به ساخت غضروف کمک می کنند

غضروف یک بافت همبند مهم است که در سراسر بدن ما یافت می شود. اگر مفاصل آسیب ببینند ، می توانند باعث درد ، التهاب ، محدودیت حرکتی و بی حسی شوند. غذایی که به ساخت غضروف کمک می کند دور و عجیب نیست. در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

غضروف یک بافت همبند مهم است که در سراسر بدن ما یافت می شود. آسیب های مفصلی می تواند باعث درد ، التهاب ، محدودیت حرکتی و بی حسی شود که در نهایت می تواند منجر به آرتروز (OA) ، شایع ترین نوع آرتروز شود. علاوه بر توجه به رژیم غذایی ، باعث بهبود غضروف یا کنترل علائم غضروف می شود. تخلیه. غذاهایی که به بازسازی غضروف کمک می کنند چندان دور و عجیب نیستند ، از جمله:

لوبیا

حبوبات غذاهای سالمی هستند که به بازسازی غضروف کمک می کنند. برای عملکرد صحیح مفصل ، کنترل التهاب تا حد امکان و جلوگیری از فرآیند تجزیه غضروف مهم است. لوبیا به دلیل خواص ضد التهابی که دارد یک انتخاب غذایی موثر است. علاوه بر این ، از آنجا که کلاژن یک پروتئین است ، محتوای پروتئین حبوبات در مکمل کلاژن مورد نیاز برای بازسازی غضروف مفید است. حبوبات حاوی مقدار زیادی لیزین – یک اسید آمینه است که برای بازسازی غضروف مهم است. لوبیا ، نخود فرنگی و بادام زمینی حبوبات محسوب می شوند ، به این معنی که شما گزینه های زیادی برای دریافت بیشتر آنها دارید.

نارنجی

کلاژن پروتئینی است که بدن به ویتامین C نیاز دارد ، که یکی از اجزای اصلی غضروف است. پرتقال یک انتخاب عالی برای ویتامین C برای تولید کلاژن و بهبود سلول است. ویتامین C همچنین به مقدار زیاد در غذاهای دیگر مانند کیوی ، فلفل قرمز ، کلم و توت فرنگی یافت می شود. خوشحال خواهید شد بدانید که کلاژن برای حفظ جوانی پوست نیز مهم است. بنابراین با افزایش غذاهای سرشار از ویتامین C ، احساس جوانی می کنید و جوانتر به نظر می رسید.

انار

میوه های انار به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی شناخته شده هستند. تحقیقات مستمر دانشگاه Case Western Reserve نشان می دهد که انار در “بیان و تولید واسطه های متعدد کاتابولیسم غضروف” مفید است. به طور خلاصه ، انار به بدن شما کمک می کند موادی تولید کند که از غضروف محافظت می کند.

چای سبز

به نظر می رسد چای سبز تقریباً در همه غذاهایی که باید برای مقابله با مشکلات سلامتی مصرف شوند وجود دارد ، و با کشف مزایای کامل چای سبز توسط دانشمندان ، تعجبی ندارد که چای سبز غضروف را بازسازی کرده و علائم آرتروز را تسکین دهد. بسیار مفید.

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد ترکیبات چای سبز مانند کاتچین و پلی فنول برای محافظت و بازسازی غضروف مهم هستند.

جوانه بروکسل

ویتامین K برای سلامت استخوان ها و مفاصل ضروری است. خوشبختانه این ویتامین در بسیاری از غذاها مانند جوانه بروکسل یافت می شود. اگر جوانه بروکسل را با کمی روغن زیتون سرخ کنید ، از خواص ضد التهابی و ویتامین K این دو ماده غذایی حتی بیشتر از حد معمول لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *