۵ غذایی که تری گلیسیرید را به راحتی کاهش می دهد و از بیماری قلبی جلوگیری می کند

اگر غذاها می توانند باعث افزایش سطح تری گلیسیرید در بدن شوند، باید غذاهایی نیز وجود داشته باشند که تری گلیسیرید را کاهش دهند. زندگی اینطوری کار می کند، اینطور نیست؟ اگر روز باشد، باید شب هم باشد. بنابراین اگر این چیزی است که می خورید که باعث افزایش تری گلیسیرید شما می شود، منطقی است که از غذاها به عنوان سلاح خود برای بازگرداندن عدد به حالت عادی استفاده کنید.

سپس دوباره ممکن است تعجب کنید که چرا نیاز به تنظیم سطح تری گلیسیرید وجود دارد؟ آیا تری گلیسیرید مورد نیاز بدن نیست؟ در واقع، وقتی در مورد آن فکر می کنید، تری گلیسیرید، به عنوان شکلی از چربی خون، نقش مهمی در آناتومی بدن بازی می کند، بنابراین نمی تواند چیز بدی باشد. آنها در واقع منبع و انرژی عالی هستند و انتقال چربی رژیم غذایی را ممکن می سازند. مشکل زمانی شروع می شود که تری گلیسیرید بیش از ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد، زیرا اکنون می توانید در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار بگیرید. تری گلیسیرید بالا که کنترل نمی شود می تواند باعث شود قلب عملکرد خود را از دست بدهد و خطر سکته مغزی، بیماری عروق کرونر یا حمله قلبی را افزایش دهد.

خوشبختانه، افزایش تری گلیسیرید به راحتی قابل کنترل است، به خصوص در مراحل اولیه. در بسیاری از موارد، شما حتی نیازی به مراجعه به پزشک ندارید، زیرا تری گلیسیرید بالا را می توان به سادگی با برخی عادات سالم تنظیم کرد. برای مثال، با انتخاب غذا شروع کنید. هنگامی که برنامه غذایی خود را تهیه می کنید، اگر به دنبال کاهش سطح تری گلیسیرید خود هستید، باید دو نکته را در نظر داشته باشید – امگا ۳ و فیبر. امگا ۳ یک اسید چرب ضروری است که به دلیل فواید سلامتی، به ویژه برای قلب، شهرت جهانی را به دست آورده است. در همین حال، فیبر مانند جارو عمل می کند – هر چیزی را که در وهله اول نباید وجود داشته باشد را از بدن خارج می کند. ناگفته نماند که غذاهایی که تری گلیسیرید را کاهش می دهند باید حاوی امگا ۳ یا فیبر باشند. به طور خاص، این موارد شامل موارد زیر است:

۱. ماهی. ماهی که منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ است، توصیه می شود حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته در رژیم غذایی گنجانده شود. با این حال، گونه‌های خاصی از ماهی‌ها وجود دارند که بیشتر از سایرین به جیوه آلوده هستند، بنابراین انتخاب‌های خود را به ماهی آزاد، ماهی تیلاپیا، دست و پا کردن، ساردین و کنسرو ماهی تن محدود کنید.

۲. سبزیجات. سبزیجات خوب هستند، حتی اگر آنها را هر روز مصرف کنید. سبزیجات سبز و برگدار مانند گل کلم، کلم بروکلی، کرفس و اسفناج و انواع دیگر سبزیجات مانند کدو حلوایی، فلفل، لوبیا سبز، کلم و کلم بروکسل دارای خواص عالی کاهش تری گلیسیرید هستند، بنابراین مطمئن شوید که یک وعده غذایی سالم از آن را مصرف کنید. سبزیجات هر روز

۳. میوه های تازهبه خصوص آنهایی که دارای فیبر بالایی هستند مانند سیب با پوست و زردآلو

۴. آجیل و دانه ها. مغزها و دانه هایی مانند بادام، بادام زمینی و گردو و تخمه آفتابگردان برای سلامت قلب مفید هستند.

۵. غلات، جو و گندم. اینها می توانند سطح تری گلیسیرید را نیز کاهش دهند، همراه با تقویت سیستم گوارش.

۶. اب. این چیزی است که هرگز نباید از آن کوتاهی کنید. آب را به نوشابه های گازدار و الکلی ترجیح دهید. برای داشتن سلامتی روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید.

مطمئناً به خاطر آوردن این غذاهایی که تری گلیسیرید را کاهش می دهند، مشکلی نخواهید داشت؟

سریعترین رژیم لاغری