۵ راه برای دوست داشتن قلب

شماره ۱: کلسترول خود را بشناسید: هیچ بهانه ای برای ندانستن سطح کلسترول خود وجود ندارد، با این حال بسیاری از مردم نمی دانند. سطح بالای آن می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد زیرا عروق شما را مسدود می کند و جریان خون را محدود می کند. اگر بیش از ۴۵ سال دارید (و بنابراین بیشتر در معرض خطر کلسترول بالا هستید) می توانید سطح کلسترول خود را به صورت رایگان در اکثر فروشگاه های Boots اندازه گیری کنید. در حالت ایده‌آل، خواندن شما نباید بیشتر از پنج باشد. هر چه بالاتر باشد، و تغییرات سبک زندگی توصیه شده در اینجا به شما کمک می کند تا آن را کاهش دهید. ممکن است داروساز به افراد مبتلا به سایر عوامل خطر بیماری قلبی توصیه کند که یک داروی کاهش دهنده کلسترول به نام سیمواستاتین را که بدون نسخه در دسترس است، مصرف کنند.

شماره ۲: مراقب فشار خون خود باشید: فشار خون مقدار نیرویی است که خون به دیواره رگ ها وارد می کند. وقتی دیواره‌های سرخرگ‌ها شروع به گرفتگی می‌کنند، افزایش می‌یابد و قلب را مجبور می‌کند تا برای رساندن خون به بدن سخت‌تر کار کند. اگر درمان نشود، در واقع می تواند یک شریان را «ترک کند». دفعه بعد

پزشک عمومی فشار خون شما را چک می کند، نتیجه را بپرسید. اندازه گیری فشار خون همیشه به صورت دو عدد داده می شود و فشار خون هدف برای بزرگسالان ۱۴۰/۸۵ یا کمتر است. از هر چهار بزرگسال در بریتانیا یک نفر به فشار خون بالا مبتلا است و یک سوم آنها از آن بی اطلاع هستند. مانند کلسترول، پیروی از رژیم غذایی و تغییرات سبک زندگی توصیه شده در اینجا به کاهش فشار خون شما کمک می کند.

شماره ۳: به فرم برسید: ورزش منظم در کاهش سطح کلسترول و فشار خون بسیار موثر است. و خبر خوب این است که شما مجبور نیستید بقیه عمر خود را در بخش زنان بگذرانید تا نتایج را ببینید. “هدف کنید ۱۰۰۰۰ قدم در روز راه بروید” “این همه تفاوت را ایجاد می کند. به آرامی شروع کنید و پیشرفت کنید. تعداد قدم‌هایتان را با گام‌سنج، دستگاه کوچکی که به کمرتان وصل می‌کنید، نگه دارید – مجموعه‌ای با قیمت کمتر از ۱۵ پوند در فروشگاه وجود دارد.

ورزش همچنین یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از اضافه وزن است که یک عامل خطر اصلی برای CHD است. با از دست دادن تنها ۵ تا ۱۰ درصد از وزن اضافی بدن، می توانید خطر ابتلا به بیماری قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

شماره ۴: سیگار را ترک کنید: اگرچه بیشتر افراد سیگار کشیدن را با سرطان ریه مرتبط می دانند، اما این یکی از بزرگترین عوامل خطر برای بیماری قلبی است. بسیاری از ۴۰۰۰ ماده شیمیایی موجود در دود تنباکو، فرآیند خز شدن در رگ‌ها را تسریع می‌کنند. همچنین فشار خون را افزایش می دهد و شما را بیشتر در معرض خطر لخته شدن خون قرار می دهد. «از لحظه ای که سیگار را ترک می کنید، خطر حمله قلبی شروع به کاهش می کند».

برای ترک سیگار ناموفق، از داروساز خود در مورد محصولاتی برای کمک به غلبه بر ولع غذا بپرسید، یا بروشور ترک سیگار را در فروشگاه تهیه کنید.

شماره ۵: رژیم غذایی خود را تغییر دهید: بروز بیماری های قلبی در ژاپن و کشورهای مدیترانه ای بسیار کمتر است و این به رژیم غذایی سالم آنها نسبت داده می شود. سعی کنید بیشتر رژیم غذایی خود را بر پایه غلات سبوس دار و میوه و سبزیجات تازه، با مقداری پروتئین بدون چربی یا ماهی های روغنی، به جای غذاهای فرآوری شده یا فست فود، قرار دهید. مصرف چربی خود را به کمتر از ۷۰ گرم در روز نگه دارید (۹۰ گرم برای آقایان) و از بیسکویت، کیک و غذاهای سرخ شده برای خوردن غذاهای گهگاهی صرفه جویی کنید. خوردن مقدار زیادی از این غذاها می تواند منجر به رسوب چربی در عروق کرونر شما شود. من توصیه می کنم روغن زیتون را برای پخت و پز و سس سالاد انتخاب کنید زیرا به کاهش سطح کلسترول کمک می کند. همچنین مصرف نمک را کاهش دهید – تصور می شود که یکی از دلایل اصلی فشار خون بالا باشد.

حالا برای چند خبر خوب! تصور می شود مصرف متوسط ​​شراب قرمز از قلب شما محافظت می کند (این شراب حاوی آنتی اکسیدان های فنولیک است که شریان ها را شل می کند). من توصیه می کنم بیش از یک یا دو لیوان در شب ننوشید، حداقل دو روز در هفته بدون الکل. نوشیدن بیش از حد خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد.

برای موفقیت و سلامتی شما!