۴۴ پروژه مدرسه سازی در شهرستان خدابنده آغاز شده است


ایسنا/زنجان مدیرکل اصلاح، توسعه و تجهیز مدارس منطقه زنجان گفت: مدرسه افتتاح شده در روستای استرود که مشتمل بر ۶ کلاس است ظرفیت پذیرش ۱۸۰ دانش آموز را دارد.

حمیدرضا اسلامی دیروز سوم شهریورماه در مراسم افتتاحیه پروژه شش کلاسه که در روستای استرود از توابع بزینه رود برگزار شد، گفت: این مدرسه با ۶ کلاس اجرا شده و تمام مصالح ساخته شده هزینه شده است. و خیرین گفت. : پروژه این مدرسه مشارکتی است و تجهیزات این مدرسه برای اصلاح مدرسه بر عهده گرفته شده است. هزینه ساخت این مدرسه که امروز افتتاح شد یک میلیارد تومان از سوی بانک مسکن و مابقی از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه این مدرسه می تواند یک شغل را از دانش آموزان این روستا بگیرد، افزود: ۱۲۵ دانش آموز در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده ایم که البته حدود ۱۸۰ دانش آموز در این مدرسه تحصیل می کنند.

اسلامی ادامه داد: ۴۴ پروژه در شهرستان خدابنده به اتمام رسیده است که از این تعداد ۲۴ مدرسه با کمک خیرین و ۲۰ مدرسه به صورت مشترک و مشترک ساخته می شود. اعتبار این پروژه ها تا سقف ۳۰ درصد از سوی خیرین و ۷۰ درصد از سوی دولت خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه حدود ۳۰ مدرسه شبانه روزی در این شهرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به آب و هوای این منطقه، وضعیت کلاس های شبانه روزی به ویژه در فصل زمستان مطلوب نیست. مدارس کانکس از جمله تعهدات سفر بنیاد برکت بود که برای تعداد ۱۰ دانش آموز و بیشتر در دو یا سه کلاس از سوی بنیاد برکت ساخته می شد.

44 پروژه مدرسه سازی در شهرستان خدابنده آغاز شده است

در انتهای پیام