۳۰ درصد مردم رفسنجان نوبت سوم واکسیناسیون زدند!!ایسنا/ کرمان رئیس مرکز بهداشت رفسنجان با اشاره به اینکه موج هفتم ویروس کرونا در کشور آغاز شده است، گفت: درصد پوشش در دور سوم واکسیناسیون پایین بود به طوری که تنها ۳۲ درصد ایرانیان نوبت سوم واکسیناسیون دریافت کردند. واکسیناسیون و رفسنجان این رقم حدود ۳۰ درصد است.

دکتر. علیرضا عرب علیدوستی شامگاه دوشنبه ۲۹ تیرماه در نشست خبری گفت: با توجه به افزایش اخیر پرونده در اروپا و آمریکا باید منتظر اعزام باشیم.

رئیس مرکز پزشکی رفسنجان گفت: اکنون این موج به کشور ما نیز رسیده است، موجی مربوط به مدل جدید BA4 و BA5; این یک انقباض بدون علائم پزشکی به اندازه علائم قبلی مانند نوع دلتا است و پیش بینی می شود که زیر مجموعه ای از Omicron باشد.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: عوامل متعددی ما را به سمت این خبرنگار سوق داده است. ما شاهد کاهش قابل توجهی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سراسر جهان بوده‌ایم، به طوری که تنها ۱۰ درصد ایرانی‌ها از ماسک استفاده می‌کنند که خطر قابل‌توجهی در گسترش نوع جدید دارد.

علیدوستی با بیان اینکه بسیاری از افراد زمان آخرین واکسیناسیون خود را سپری کرده اند و البته مانند گذشته سیستم ایمنی یا سیستم ایمنی ندارند، خاطرنشان کرد: درصد پوشش واکسن شخص ثالث پایین است و به این ترتیب تنها ۳۲ درصد از ایرانی ها هستند. مردم دور سوم واکسن رفسنجان را دریافت کردند که این رقم تا ۳۰ درصد است.

رئیس مرکز بهداشت رفسنجان گام نخست را افزایش ایمن سازی دانست و به مردم توصیه کرد به اجرای پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و برداشتن آن توجه ویژه داشته باشند و از تجمعات غیرضروری در اماکن عمومی خودداری کنند.

علیدوستی گفت: میزان ابتلا در رفسنجان در ۱۷ روز اول تیرماه نسبت به ۱۷ روز اول خرداد امسال افزایش یافت.

وی در پایان با تشکر از زحمات حوزه سلامت و همکاری عالی مردم گفت:

در انتهای پیام