۱۴ هزار “مهندس” در کرمانشاه داریم / پذیرش دانشجویان با بازار کار همخوانی نداردایسنا / کرمانشاه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه با اشاره به عضویت ۱۴ هزار مهندس در این سازمان گفت: از این تعداد تنها چهار هزار نفر پروانه “اشتغال به کار” دارند و مابقی به نوعی بیکارند.

طیب حیدری به مناسبت روز مهندس (۵ اسفند) در گفت و گو با ایسنا، از عضویت ۱۴ هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی استان خبر داد و افزود: این تعداد مهندس در هفت رشته مهندسی در سه بخش طراحی، نظارت و اجرا در سازمان نظام مهندسی استان هستند.

وی افزود: رشته های مهندسی زیرمجموعه سازمان نظام مهندسی رشته های برق، عمران، معماری، مکانیک، مکانیک، نقشه برداری، ترافیک و شهرسازی را شامل می شود.

حیدری با اشاره به شرایط نامناسب کاری برای مهندسان استان، گفت: زمانی که و ساخت رونق داشته باشد، کار مهندسین هم رونق داشته باشد، اما با توجه به ساخت و ساز در چند سال غیرقابل قبول شرایط کاری مناسب برای مهندسین استان وجود ندارد.

وی افزود: از طرفی تعداد مهندسین موجود مازاد بر نیاز استان است و همین امر باعث می شود بیکاری با

رئیس سازمان مهندسی استان کرمانشاه گفت: هم اکنون نظام از ۱۴ هزار عضو مهندسی ساختمان استان تنها حدود چهار تا پنج هزار نفر آنها پروانه کار به کار دارند و به کار دارند و مابقی بیکارند.

حیدری به قانون کسب پروانه اشتغال به مهندسان اشاره کرد و افزود: کار رشته های پزشکی که افراد بعد از فارغ التحصیلی از التحصیلی خارج می شوند، در رشته های مهندسی سه سال پس از فارغ التحصیلی التحصیلی که به نوعی دوره کارآموزی برای مهندسان تبدیل می شود. است، افراد باید در آزمونی شرکت کرده و در صورت موفقیت در آزمون پروانه به کار کسب می کنند.

سازمان نظام مهندسی استان کرمانشاه گفت: همین نظام باعث شده است که بسیاری از مهندسان نتوانند پس از اتمام کار

رشته های فنی مهندسی یکی از بیکارترین رشته ها / تعداد پذیرش دانشجویان با بازار کار همخوانی

حیدری به عدم تناسب تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی با کار هم اشاره کرد و در میان بازارها موجودی وجود داشت که باید سازمان نظام کشور و علوم وجود نداشته باشد و همین امر باعث می شود تعداد دانشجویان در رشته های مهندسی، بدون نیاز به پذیرش باشد. در نظر گرفتن نیاز به بازار کار کردن.

وی افزود: این امر باعث یکی از بیکارترین رشته های دانشگاهی موجود در کشور رشته های فنی مهندسی می شود

سازمان نظام مهندسی استان کرمانشاه گفت: این نظام پذیرش دانشجویان در رشته های مهندسی در حالی است که به دلیل سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت، پذیرش در رشته های پزشکی با محدودیت صورت می گیرد، به طوری که حتی هم اکنون نیز قادر به انجام نیروها هستند. برخی از این رشته ها هستیم.

حیدری گفت: قطعا باید در این زمینه افزایش یافته و وزارت علوم بازنگری جدی در پذیرش دانشجویان رشته های مهندسی باشد، چرا که با قبول تعداد بالای این رشته ها فقط افزایش جمعیت در بیکار می شود.

سازمان مهندسی ساختمان استان کرمانشاه در خصوص طراحی خدمات فنی و مهندسی به سایر مناطق و به کارگیری عظیم مهندسان بیکار در این کشور گفت: در این زمینه محیطی با همکاری اتاق بازرگانی گرفته شده، اما کفایت نمی کند و باید تلاش های بیشتری انجام دهد. و منسجم تری در این زمینه می گیرد.

وی افزود: از طرفی شرایط ساخت و ساز در همسایه از جمله عراق هم که باید مساعد نیست.

حیدری در ادامه با بیان اینکه هیئت مدیره نظام جدید ساختمان تنها استان سه ماه است که روی کار آمده است، گفت: انجام این مدت از نظر شکل گیری و برنامه های خوبی در دست انجام است، اما حجم کارهای مهندسی را انجام نمی دهد. برای خدمات رسانی به مهندسان عضو افزایش می یابد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری