11 بهترین آمار تغذیه سبز آمارانت و مزایای سلامتی آن

دسته‌بندی نشده


انتخاب و ذخیره سازی

آمارانت می رود
Amaranthus dubius Note برای برگهای سبز تیره.

آمارانت سالانه کوتاه فصلی است. برگهای آن حدود 4-6 هفته پس از کاشت بذر آماده برداشت می شود.

آمارانت سبز برگ در دمای بالای 25 درجه در روز و در شب حداقل 15 درجه رشد می کند. آمارانت عاشق خاکهای قلیایی حاصلخیز و بدون زهکشی آزاد است.

در مناطق گرمسیری ، شاخ و برگ آمارانت در تمام طول سال در دسترس است. در بازارها ، برگهای تازه بسته بندی شده در دسته هایی با رنگ سبز عمیق / متنوع ، سرزندگی و تردی بخرید. از کسانی که برگهای آنها خشک ، زرد و لکه دار است خودداری کنید. همچنین از شاخ و برگهای بسیار بزرگ و ضخیم روی ساقه خودداری کنید زیرا ممکن است بسیار تلخ باشند.

هنگام بازگشت به خانه ، آمارانت را به شدت در یک کاسه آب سرد شستشو دهید ، چندین بار کاملاً آبکشی کنید تا شن و ماسه / خاک از بین برود.

آمارانت زود پژمرده می شود و فقط 2-3 روز در یخچال تازه می ماند. بنابراین ، برای به دست آوردن حداکثر مزایای تغذیه ای ، از آنها در اسرع وقت استفاده کنید.

روش تهیه و سرو

برای تهیه ، برگها و ساقه های ضخیم را جدا کرده و ساقه ها را جداگانه بپزید که ممکن است بیشتر طول بکشد. قبل از استفاده برگها را با آب سرد بشویید. آنها را به آرامی با یک پارچه / پارچه نرم خشک کنید یا چندین بار در هوا خیس کنید. برگهای تازه را می توان خرد کرد یا در دستور العمل های مختلف استفاده کرد. پخت طولانی مدت می تواند منجر به از بین رفتن مواد مغذی ، به ویژه آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • برگ ها و شاخه های تازه و نرم را می توان به صورت خام در سالاد میل کرد یا فشرده کرد.

  • در کارائیب ، سبزهای آمارانت به این نام معروف هستند کالالو و یکی از محبوب ترین غذاهای کالالو است که از تارو ، آویز ژامبون ، فلفل ، کرفس ، بامیه ، شیر نارگیل و گوشت خرچنگ تهیه می شود.

  • در سرزمین اصلی چین ، جایی که سبزها به نام نامیده می شوند یین-تسای (A. tricolor یا اسفناج چینی) ، در سیب زمینی سرخ کرده و سوپ استفاده می شود.

  • در شبه قاره هند ، سبزها نامیده می شوند چائولای به طور گسترده ای برای سربازان ، خورش ها و غذاهای مخلوط سبزیجات استفاده می شود.

  • سبزی آمارانت در یونان محبوب است ارزش، پخته شده با سایر برگهای سبز معروف مانند قاصدک ، سبزی خردل ، سبزی کاسنی و غیره ، با روغن زیتون فوق العاده بکر پوشیده شده و با آب لیمو فشرده شده و به عنوان غذا سرو می شود. vrasta chortaبه

مشخصات ایمنی

سبزی آمارانت مانند اسفناج دارای محتوای بالاتری است اسید اگزالیک (1.09 گرم در 100 گرم) ، برخی از سبزیجات حاوی یک ماده طبیعی هستند که می تواند به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری در برخی افراد متبلور شود.

به افرادی که دارای سنگ اگزالات ادراری شناخته شده هستند توصیه می شود از خوردن برخی سبزیجات متعلق به خانواده Amaranthaceae و Brassica اجتناب کنند. بنابراین ، نوشیدن آب کافی برای حفظ دفع طبیعی ادرار توصیه می شود.

فیتات ها و فیبر غذایی موجود در برگها می توانند در فراهمی زیستی کلسیم ، آهن و منیزیم اختلال ایجاد کنند.

با توجه به محتوای بالای ویتامین K ، بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین استفاده می کنند ، تشویق می شوند از غذای آمارانت در رژیم غذایی خود اجتناب کنند زیرا در متابولیسم دارو تداخل ایجاد می کند. (امتناع پزشکی).

همچنین ببینید

دانه های آمارانت حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

– برگشت به سبزیجات از جانب سبزی آمارانتبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با تمام توضیحات حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

– برگشت به صفحه اصلی.

ادبیات تکمیلی:

  1. USAID.GOV -Pdf- (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA. (پیوند در پنجره جدید باز می شود)

  3. تحصیل در دانشگاه آمارانتو-پردو. (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).

  4. محتوای اگزال در سبزیجات انتخاب شده. (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *