۶۰۰ دفتر گردشگری، تورهای تفریحی و گردشگری خود را به لرستان می‌فرستندایسنا/لرستان رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی لرستان گفت: ۶۰۰ دفتر گردشگری از نقاط مختلف کشور، تورهای تفریحی و گردشگری خود را به استان می‌فرستند.

الیاس محبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حاشیه جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران زمین با پنج روسای انجمن‌های صنفی و حرفه‌ای کشور(آقایان دستمالچی، رجب‌پور، خوانساری، منوری و…) جاذبه‌ها و هتل‌ها را بازدید کردیم و طی تفاهم نامه‌ای مقرر شد ۶۰۰ دفتر گردشگری از نقاط مختلف کشور، تورهای تفریحی و گردشگری خود را به مقصد لرستان هدایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران زمین منجر به ایجاد شور و شعف شده است، افزود: روسای تشکل‌های حرفه‌ای، چارترکنندگان و فعالان گردشگری ۲۷ استان کشوربه استان آمدند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی لرستان گفت: بزرگترین خدمت در حوزه گردشگری همین حضور فعالان گردشگری است.

محبی تصریح کرد:  مقرر شد برنامه‌ریزی لازم برای جذب گردشگران خارجی در استان فراهم شود و این ثمره و خروجی جشنواره ملی اقوام بود و ظرف یک ماه آینده شاهد  رونق صنعت گردشگری استان خواهیم بود و این از آثار مثبت این جشنواره است.

محبی با بیان اینکه برقراری پرواز خرم آباد – مشهد خواسته فعالان گردشگری استان است، اظهار کرد: مطالبه‌گری مردم و جامعه، سهم بسزایی در راستای توسعه گردشگری استان دارد چراکه لرستان دارای پتانسیل‌های قابل توجهی در زمینه گردشگری است.

به گزارش ایسنا، جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایران زمین از ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت در محل محوطه تاریخی قلعه فلک الافلاک خرم آباد در حال برگزاری است.  

انتهای پیام