۳۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد گاز در مازندرانایسنا/مازندران مدیرعامل شرکت ملی گاز مازندران گفت: ۳۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد گاز در استان وجود دارد و تلاش می‌کنیم این روستاها هرچه زودتر گازرسانی شوند.

قاسم مایلی رستمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به گام دوم انقلاب و اهمیت رفاه مردم با اعلام خبر فوق اظهار کرد: توانستیم ارتباط الکترونیکی با مردم داشته باشیم تا از مراجعه حضوری جلوگیری و افزایش بهره وری ایجاد کنیم.

مایلی درباره افزایش افتتاح پروژه های گازرسانی در روستاها گفت: در حال حاضر نیز ۱۰۱ روستا در دست گازرسانی است و شبکه‌های داخلی مابقی روستاها انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: افتخار گاز مازندران این است که هیچ گاز مشترک خانگی به دلیل افت فشار قطع نشده و ما با سازماندهی صنایع بزرگ مشکلی در بخش خانگی شاهد نبودیم و پارسال، سال بدون قطعی گاز بود.

مایلی رستمی گفت: در بخش بدهی و قطعی انشعابات،  بدون اخطار کتبی و شفاهی، گاز هیچ مشترکی قطع نخواهد شد.

وی با ارزیابی وضعیت خوب بودجه گفت: گاز رسانی ۱۴ روستا از قائمشهر در حال انجام است اما دادستان به دلیل تخلف پیمانکار جلوی روند پروژه را گرفته، اگر پیمانکار تخلفی کرده باید رسیدگی شود اما نباید پروژه شرکت گاز متوقف شود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با تاکید بر اینکه تامین گاز مازندران و گلستان با مشکل کسری مواجه است اظهار کرد: در زمستان ۱۴۰۰، مصرف گاز از ۳۳ به ۳۹.۵ میلیون متر مکعب رسیده بود.

مایلی رستمی با تاکید بر مدیریت مصرف گاز خاطرنشان کرد: مازندران خوش نشین  و مسافرخیز است و جمعیت مازندران در مواقعی به ۲ برابر افزایش می یابد و نگران کاهش فشار گاز هستیم و از تهران درخواست ارسال حجم گاز بیشتر انجام شده و برای پایداری و استمرار گاز هزینه‌های زیادی صرف می‌کنیم.

انتهای پیام