یک نفر در سیل رودان جان باخت/ آخرین وضعیت مناطق سیل زده شمال شرق تهران.رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گزارشی از آخرین وضعیت سیل در استان تهران تشریح کرد و گفت: یک نفر نیز در سیل رودهان جان خود را از دست داد.

محمدحسن نامی در گفت وگویی با ایسنا. وی درباره بازدید خود از مناطق سیل زده استان تهران گفت: صبح امروز از منطقه سیل زده امامزاده داود (CS) بازدید کردم که متاسفانه سیل خسارت زیادی به این منطقه وارد کرد و جریان اب. و با ورود به امامزاده و اطراف آن، این حادثه منجر به فوت ۶ نفر شد که تعدادی از آنها مفقود هستند و جستجو برای یافتن آن افراد همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نیروهای اورژانس در منطقه امامزاده داود (CS) و محل وقوع سیلاب حضور دارند، گفت: گل و لای زیادی در این سیل باقی مانده است که امداد و نجات در حال انجام است. هنوز ادامه دارد. هوشیاری کامل این سایت و حضور آنهاست.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه به محض وقوع این حادثه در امامزاده داوود (علیه السلام)، سیل دیگری در شمال شرق تهران و شهرستان رودان رخ داد، گفت: پس از این سیل، آب از رودخانه سرریز شد. سرچشمه ها رودخانه سیاه کوه خسارت وارد کرد و وارد مزارع و باغات شد که متاسفانه یک نفر فوت کرد و جسدش پیدا شد. همچنین جست و جو در گل و لای به جا مانده از سیل برای یافتن افراد فوت شده دیگر در حال انجام است، اما خوشبختانه هنوز خبری از وقوع این حادثه در این منطقه نشده است.

نامی ادامه داد: بیشترین خسارت سیلاب روستاهای وسکاره، جورد و آردینه بوده است. گزارش ها حاکی از آن است که سیل حدود ۲۰ خودرو را برده و ۱۴ دستگاه از آنها خارج شده است. با ادامه این جریان، احتمالاً هفت فروند شناور دیگر به سمت سد لار کشیده شده و تحقیقات و اقدامات نیز در حال انجام است. همچنین کمپ وظیفه انتقال آب این منطقه را بر عهده داشت که آسیب دید.

وی افزود: بعدازظهر امروز بارندگی شدید، یک منزل مسکونی و یک پل در منطقه فیروزکوه خسارت دید اما خوشبختانه تلفات جانی نداشت.

نامی با تاکید بر آمادگی مدیریت بحران در سراسر کشور گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی، مدیریت بحران به امدادگران سراسر کشور هشدار داده است و در این بین در حد امکان به ۲۱ منطقه هشدار ویژه داده شده است. باران. ضروری است که مردم هشدارها را جدی بگیرند. متأسفانه در مواردی مشاهده شده است که افراد به هشدارها توجه چندانی نمی کنند و این امر می تواند جان آنها را به خطر بیندازد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مردم خواست از تردد در جاده های مناطق ییلاقی شمال تهران و همچنین تردد به ارتفاعات خودداری کنند.

در انتهای پیام