یونس امامی به مدال برنز جهان دست یافتکشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم ایران با غلبه بر حریف هندی به مدال برنز جهان دست یافت.

به گزارش ایسنا، یونس امامی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۹ پس از دومین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، در دیدار برتر با جاگلان از هند به روی تشک رفت و به روی تشک رفت. در پایان بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و ۶ بر صفر پیروز شد و به مدال برنز جهان دست یافت.

امامی پیش از این در دور اول دور مقدماتی این وزن که روز گذشته (جمعه) برگزار شد استراحت کرد، سپس در یک دقیقه ۱۰ بر صفر انریکه پرز کاستیلانوس از گواتمالا را شکست داد که در اولین دیدار مقابل آیمار آندروس از تیم ملی پیروز شد. استونی و با نتیجه ۱۰ بر صفر به دور هشتم صعود کرد. امامی سپس توران بایراموف ۲۳ ساله دارنده مدال طلای جهان از آذربایجان را با نتیجه ۸ بر ۴ شکست داد و به نیمه نهایی رسید اما به این مرحله رسید.کایل دیک دارنده مدال برنز جهان و المپیک. مدال آوری از آمریکا در پایان با نمایش خیلی خوب ۲ بر صفر پیش افتاد ۲ امتیاز بازی را از دست داد و ۲ بر ۲ باخت چون اخطار داد و ناکام ماند. برای رسیدن به فینال

در دور دوم رقابت های ۳ وزن کامران قاسم پور دارنده مدال طلای جهان تا دقایقی دیگر به مصاف جی دن کاکس دارنده مدال طلای جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آمریکا می رود.

علیرضا سرلک دیگر نماینده ایران در ۳ وزن دوم این مسابقات بود که دیروز جمعه در دور نخست وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل وانهائو ژو از چین که عملکرد ضعیفی از خود به نمایش گذاشت با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید. توماس گیلمن دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا، سرلاک نیز از دور مسابقات حذف شد.

تا کنون محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم مدال نقره و امیرحسین زارع نیز در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

بر اساس اعلام کادر فنی تیم ملی، امیرمحمد یزدانی به وزن ۷۰ کیلوگرم نرسید، علیرضا سرلک نیز در دسته ۵۷ کیلوگرم رقابت ها را ترک کرد.

رضا اطری ۶۱ ساله و رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم فردا شب (یکشنبه) برای کسب مدال طلای جهان به مصاف حریفان خود می روند و محمدحسین محمدیان برای کسب مدال برنز جهان بر روی نیمکت ۹۷ کیلوگرمی سوار می شود.

در انتهای پیام