ین فرستاده ویژه برای منطقه شاخ آفریقا منصوب کرد، ین ، شوئه بینگ ، یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه این کشور را به عنوان ویژه خود برای مصه م فرستاده است. منطقه‌ای که در حال حاضر با درگیری‌هایی از جمله‌های اتیوپی، آریتره و سومالی دست به گریبان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه چین امروز سه شنبه اعلام کرد که شوئه بینگ، قبلا به عنوان سفیر چین در کشور گینه نوی پاپوآ کار کرده و تجربه کار در آفریقا، آمریکا و آمریکا را دارد.

وانگ ونبین، وزارت امور خارجه چین در یک نشست خبری روزانه در پکن گفت: وظیفه یا تلاش برای تر طرحی که هدف آن کمک به این منطقه برای “دستیابی به ثبات، توسعه و بهبود بلندمدت” است.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در ژانویه در جریان سفری به شرق آفریقا اعلام کرد که دولت متبوعش چن

کشور چین در منطقه شاخ آفریقا شامل یک پایگاه دریایی این کشور در جیبوتی است که مشرف به یک مسیر مه. همچنین به اتیوپی که محصور در خشکی و تجارت به بندر جیبوتی متکی است، وام‌های کلانی اعطا می‌شود.

این منطقه همچنین دارای بی ثباتی در جنوب جنوبی است، جایی که چین در آن سرمایه گذاری های نفتی قابل توجه است، و سرایت درگیری ها از سومالی به خارج از مرز این کشور که از جمله هایی که باعث مرگباری در کنیا، کشور همسایه آن شد، تهدید می شود. .

انتهای پیام