یشنهاد تاسیس یک مرکز تجاری ایرانی در قطرجمهوری با بیان اینکه ایرانهای عظیمی دارد که به شکل مناسبی برای فعالان اقتصادی و تجاری قطر معرفی نشده است، اظهار داشت: تأسیس یک مرکز تجاری ایرانی در قطر می تواند به معرفی این ظرفیت ها به نخبگان و فعالان اقتصادی قطر کمک کند.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر دوشنبه در دیدار نخست وزیر قطر، روابط دو کشور را بسیار مفید و برآمده از نزدیکی اعتقادی و قلبی دو توصیف کرد و گفت: امروز مناسبات و امکانات خوبی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین دو ملت است. وجود این سطح از روابط با اماکن موجود در دو کشور نیست.

جمهوری با اشاره به روابط خوب دو کشور به روابط سازنده منطقه و بین‌المللی می‌شود، افزود: موقعیت‌های موجود در ایران و قطر به ویژه نیروهای عظیمی که در ایران وجود دارد، هنوز به شکل مناسب در گسترش روابط فیمابین استفاده می‌شود. نگرفته است.

یشنهاد تاسیس یک مرکز تجاری ایرانی در قطر

دکتری با ارائه پیشنهاد ایجاد یک مرکز تجاری ایرانی در قطر برای معرفی رئیس‌های کشور به فعالان اقتصادی و تجاری قطری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز در عرصه‌های مختلف تولیدی، صنعتی، فناوری، نانو و بیوتکنولوژی و فعالیت‌های گسترده‌ای که می‌تواند وجود داشته باشد. توسعه سطوح اقتصادی دوجانبه در اختیار نخبگان و فعالان و تجاری قطر قرار می گیرد.

جمهوری اسلامی ایران با توجه به فعالیت های ۶ شرکت ایرانی در زمینه ساخت واکسن صنایع که از این تعداد ۴ شرکت به شکل کاملا مستقل موفق تولید می کند، مشخص کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز خیل عظیمی از جوانان تحصیلکرده را ساخته است که توانمندی های بسیار خوبی دارد. در حوزه‌های فنی و مهندسی دارند و این می‌توانند زمینه را برای گسترش همکاری‌های دو کشور داشته باشند.

ایران موفق تحریم‌های تحمیلی را خنثی کند

آیت الله رئیسی تاکید کرد: ایران موفق شد با وجود تحریم ها و تهدیدهای مقابله، تحریم های تحمیلی را خنثی کرده و به مخالفت با دشمنان دست پیدا کند که به شکلی دست به دست هم دهند که چند آمریکایی قبل از آن رسما اعلام کردند که سیاست فشاری بر شکست خورده است.

رئیس جمهور با اشاره به میزبانی جامجهانی فوتبال در کشور قطر، گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد از سوی قطر است.

دکتر رئیسی افزود: در این سفر توافقات خوبی برای توسعه روابط دو کشور به دست می آید و وزرای خود را مأمور کرده اند که متفاوت از گذشته آنها را دنبال می کنند تا نتایج آن را در عرصه اجرا و افزایش سطوح روابط دو کشور مشاهده کنید. سفر رفت و آمد تجار و فعالان اقتصادی دو کشور تاثیرگذار برای توافقات این سفر خواهد بود

خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی نخست وزیر قطر نیز در این دیدار، سفر آیت الله رئیسی به قطر را تاریخی توصیف کرد و گفت: ظرفیت ها و افق های عظیم و بلندی برای گسترش روابط دو کشور وجود دارد و تشکیل مستمر و منظم جلسات مشترک همکاری های اقتصادی. نقشی در بالفعل شدن این توان‌ها دارد.

نخست وزیر قطر همچنین با اشاره به علاقه وافر مردم ایران و قطر به فوتبال، راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ را تبریک گفت و اظهار داشت: ورزش یکی از بهترین زمینه ها برای تقویت روابط ملت ها فراتر از کیفیت روابط سیاسی دولت ها است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری