یزد نیازمند چشم انداز دینی و فرهنگی است / جهاد تبیین ابوذر زمان خود را می‌طلبدایسنا/ یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: یزد در حوزه های دینی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند برنامه و چشم اندازه است تا برای ۱۰ سال آینده هر دستگاه تکلیف خود را بداند.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با جمعی از مدیران و فعالان فرهنگی یزد با اشاره به اینکه در حوزه دینی، فرهنگی و اجتماعی باید ۱۰ سال داشته باشد، اظهار کرد: در همه حوزه های صنعتی، اقتصادی، گردشگری و .. برنامه ریزی وجود دارد اما در زمینه های فرهنگی، دینی و اجتماعی برنامه ریزی مناسب و بلند مدت انج

وی با اشاره به این که یزد ها، چالش ها، تحولات و ویژگی های خاص خود را دارد، عنوان کرد: یزد ساختمان ها، سنت ها و آدابی باید برای حفظ و تقویت آن برنامه ریزی شود.

ناصری بیان کرد: مجموعه مراکز و دستگاه های فرهنگی استان یزد باید دست به کار شوند و در حوزه های مختلف از نماز و خانواده و جمعیت و فرزندآوری تا آسیب های اجتماعی برنامه ریزی کنند تا تکلیف برای ۱۰ سال آینده روشن باشد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه دانشگاه ها، شورای شهر، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، دستگاه های مهم و فعال در این زمینه هستند، افزود: یزد شهر روضه ها، آداب قرآنی و حسینیه ها و مساجد است. و باید برای نسل آینده زمینه ای فراهم کنیم که این ویژگی ها را حفظ کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبری اظهار کرد: در حوزه فرهنگی و دینی باید بسیار جدیتر از سایر حوزه ها به بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب بپردازیم.
ناصری ادامه داد: بازخوانی رهنمودهای امام و رهبری در هیئت های مذهبی، ادارات و دستگاه های فرهنگی و تفکر در مورد نحوه پیاده سازی این رهنمودها اقدامی است که باید بسیار جدی به آن پرداخت.

امام جمعه یزد عنوان کرد: یکی از مسائل مهم مدنظر رهبری، بحث استمرار انقلاب است، موضوعی که هدف اصلی دشمن است و تلاش می‌کند این مشکل مهم باشد و مدام نقشه بکشد که انقلاب را از بین ببرند که در دوران مشروطه این مشکل را ایجاد کند. اقدام را انجام داد.

وی بیان کرد: انقلاب ما که یک اصیل و درونی است، دشمنان بیشتر دارد و توطئه ها نیز از همان ابتدا آغاز شد و اگر انقلابی امام و درایت ایشان نبود، نه انقلاب و نه مبارزه، شکل نمی گرفت.

ناصری تصریح کرد: دشمنان ما با برخی دستاویزها می خواهند مردم را از انقلاب و نظام اسلامی مأیوس کنند و همه چیز را با مادیات می سنجند در حالی که انقلاب ما انقلاب مادی نیست هر چند باید مشکلات و مادی ها نیز تغییر کند.

عنوان کرد: جنگ ترکیبی که رهبر رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، می تواند به معنای جمع شدن بیشتر از کشورهای مختلف علیه ایران باشد، همچنین می تواند به معنای جنگ از کشورهای مختلف سیاسی، اجتماعی، دفاعی، فرهنگی و اقتصادی باشد که در هر دو حالت باید باشد. با انسجام و اتحاد توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

ناصری با اشاره به اینکه رهبری در برابر چنین جنگی، جهاد تبیین را مطرح کردند، افزودند: جهاد تبیین، ابوذر زمان خود را می طلبد که مانند او، شخصیت های انقلاب و حقیقت های انقلاب را با امید دادن به مردم فریاد بزند.

وی مشخص کرد: در کنار این موضوع، جدا و جنایات و خیانت‌های دشمنان و مزدوران آنها نیز باید بروند.

امام جمعه یزد یادآور شد: برای مقابله با جنگ ترکیبی و جهاد تبیین نیاز به نیروی نیروی تراز انقلاب اسلامی و کادرسازی داریم بنابراین تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص، دلسوز و کاربلد و انقلابی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام