یادداشت تفاهم همکاری میان جمهوری ایران و ارمنستان امضا شد


در دیدار وزیر دادگستری ایران با همتای ارمنستانی‌اش یک یادداشت تفاهم همکاری میان جمهوری ارمنستان.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری عصر امروز میزبان «کارن آندراسیان» وزیر دادگستری جمهوری ارمنستان بود.
وزیر دادگستری ایران در این دیدار با بیان اینکه دو کشور دارای روابط و پیوندهای تاریخی و تمدنی هستند اظهار کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران به تمامیت ارضی و به رسمیت شناختن حق حاکمیت همه کشورها و همچنین توسعه بیش از پیش روابط با دوست و همسایه است.
رحیمی همچنین پیشنهاد کرد: برای انجام امور تجاری و فعالان دو کشور، یک مرکز داوری و تشکیل اقتصادی برای حل اختلاف احتمالی تجارت با سهولت و سرعت بیشتر انجام شود.
وزیر دادگستری جمهوری ارمنستان ضمن استقبال از این پیشنهاد با تاکید بر حسن روابط فی مابین دو کشور، اظهار امیدواری کرد، با تحکیم مناسبات حقوقی و قضایی بین دو کشور، بستر مناسب برای توسعه روابط در زمینه های دیگر فراهم می شود.
همچنین در ادامه دو طرف با اذعان به این واقعیت که روابط حقوقی و قضایی را در کنار سایر روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری و نیز حمایت از فعالیت های اقتصادی و تجاری دو کشور بسیار حائز اهمیت است، بر لزوم تقویت روابط، حمایت می کند. احترام متقابل و اصل حسن نیت تاکید می کنند.
در پایان دیدار یک یادداشت تفاهم همکاری در یازده بند با هدف اجرای برنامه های “همکاری حقوقی در امور مدنی و کیفری”، “استرداد مجرمان” و “انتقال تضمینان” بین دو به امضا رسید.
انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری