گیاهان مورد استفاده در داروهای آیورودا در درمان فشار خون بالا

فشار خون بالا زمانی اتفاق می افتد که سطح فشار روی دیواره رگ های خونی افزایش یابد. این بیماری عمدتاً در بزرگسالان رخ می دهد و در صورت عدم نظارت یا کنترل به موقع، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سکته را افزایش می دهد. در طول سال ها، بسیاری از داروها و درمان ها برای بهبود یا حفظ فشار خون بالا مورد استفاده قرار گرفتند. با این حال، مانند هر مشکل دیگری از سلامتی، داروهای طبیعی و گیاهی موثر هستند و عوارض جانبی کمی دارند یا هیچ عوارض جانبی ندارند.

اگر فردی فشار خون بالا داشته باشد، به این معنی است که دیواره های رگ ها چندین بار فشار زیادی دریافت می کنند – فشار باید به طور مزمن بالا باشد تا تشخیص فشار خون تایید شود. در پزشکی، مزمن به معنای برای یک دوره پایدار است. مداوم.

فشار خون بالا ۱۴۰/۹۰ میلی متر جیوه یا بیشتر در نظر گرفته می شود. خونی که سطح اکسیژن پایینی دارد به ریه ها پمپاژ می شود، جایی که منابع اکسیژن دوباره پر می شود. سپس خون غنی از اکسیژن توسط قلب به اطراف بدن پمپاژ می شود تا ماهیچه ها و سلول های ما را تامین کند. پمپاژ خون باعث ایجاد فشار – فشار خون می شود. خوانش فشار خون در دو عدد مشخص می شود، مثلا: ۸۰/۱۲۰. فشار خون سیستولیک (عدد بالایی) برابر با فشاری است که در شریان ها هنگام انقباض قلب وجود دارد. فشار دیاستولیک (عدد پایین) فشاری است که در شریان‌ها در هنگام شل شدن قلب وجود دارد.

در طول سال‌ها، داروها و درمان‌های زیادی برای درمان یا حفظ فشار خون بالا که فشار خون بالا نیز نامیده می‌شود، استفاده شده است. با این حال، درست مانند هر مشکل دیگری برای سلامتی، داروهای طبیعی و گیاهی موثر هستند و عوارض جانبی کمی دارند یا هیچ عوارض جانبی ندارند. این درمان با استفاده از رژیم غذایی مغذی، تمرینات تنفسی داروهای آیورودا و همچنین یوگا در درمان و بازگرداندن فشار خون به حالت طبیعی است. طب آیورودا (که آیورودا نیز نامیده می شود) یکی از قدیمی ترین سیستم های پزشکی جهان است.

درمان آیورودا برای فشار خون بالا بر علت واقعی این بیماری و سپس تجویز گیاهانی است که می توانند مشکل را از ریشه ریشه کن کنند. ثانیاً، سمومی که در قلب انباشته شده اند باید از بین بروند. در نهایت، از جمله یوگا، مدیتیشن، و پرانایاما توصیه می شود تا اطمینان حاصل شود که ذهن پایدار و آرام باقی می ماند. از مصرف تخم مرغ، گوشت، نمک خوراکی، چای، قهوه و ترشیجات خودداری کنید. از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا باعث افزایش ضربان قلب می شود. استفاده از لیمو، سیر، جعفری، هندوانه، انگور فرنگی هندی (آملا)، شیر بدون چربی، میوه انگور و پنیر دلمه را افزایش دهید.

ورزش موثرترین راه برای کاهش فشار خون است، پیاده روی سریع، آهسته دویدن، شنا و دو و میدانی گزینه های خوبی هستند. خنده بهترین دارو است زیرا اضطراب و استرس را که از عوامل اصلی فشار خون بالا در سبک زندگی امروزی است، تسکین می دهد. بهترین درمان های خانگی آیورودا برای فشار خون بالا باید شامل سیر باشد. ۳-۴ جوانه سیر پوست کنده را با آب ناشتا صبح میل کنید. از ۱۰ تا ۱۲ برگ ریحان، ۳ تا ۴ حبه سیر و مقدار کمی علف گندم آب بگیرید. یک بار در روز داشته باشید.

رویکرد آیورودا به بیماری ها جامع نگر است، و بنابراین، پس از درمان آیورودا، بیمار در شرایط روحی، جسمی و روانی خود بهبود می یابد. گیاهان اصلی مورد استفاده در داروهای آیورودا در درمان فشار خون بالا عبارتند از:

-آرجونا

-شنخپوشپی

-گیلاس زمستانی – پنیر باد

-براهمی

-مسلی امن

-کسار

از داروهای آیورودا در درمان فشار خون بالا استفاده کنید و از مشکلات مرتبط با استرس در زندگی خود اجتناب کنید.

سریعترین رژیم لاغری