گوشت انسان، غذای لوکس برای سگ های مزرعهایسنا/ قم شهرستان دامشهر قم طی یک هفته گذشته شاهد کشته شدن دو کودک ۴ تا ۶ ساله توسط سگ های ولگرد بود.

اولین مورد حمله گروهی از سگ های کج به یک کودک ۴ ساله بود که منجر به مرگ نوزاد در همان روز با صدمات متعدد از ناحیه سر و گردن شد.

اما چند روز پس از این حادثه دردناک دوباره مورد حمله سگ های دامشهر قم قرار گرفتیم و این بار سگ ها طعم گوشت و خون پسر بچه ۶ ساله را چشیدند.

در حادثه دوم با اطلاع اورژانس و حضور در محل، کودک بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

متاسفانه گزارش های دریافتی از بیمارستان دامپزشکی قم حاکی از آن است که این اولین و آخرین حادثه نیست، اما از آنجایی که این شهر محل زندگی تعداد زیادی سگ ولگرد است، شاهد حملات پی در پی به کودکان و بزرگسالان خانواده ها هستیم.

سگ های وحشی جولان در کشتارگاهی به نام دامشهر هستند

با بررسی عمیق ساکنان دامشهر قم مشخص شد که این روند ادامه دارد و گرفتار شدن پدرها و فرار این سگ های شکاری مانع از کشته شدن بچه ها شده است.

چنین اتفاقاتی به دلیل کمبود غذا برای سگ های ذبح شده و افزایش جمعیت باغ وحش قم است.

سگ بالغی است که می تواند به ۶ تا ۲۴ ماهگی برسد و در بدو تولد حداقل ۴ و حداکثر ۸ بچه به دنیا بیاورد. همین امر و عدم جمع آوری به موقع سگ های جست و جو باعث شد تا شاهد تعداد زیادی از این سگ ها در دامشهر قم باشیم.

متأسفانه یکی دیگر از عوامل مؤثر در این افزایش به گفته برخی افراد رهاسازی سگ های گوسفندی است و برای آن نیز نیازمند همکاری های لازم برای پرورش سگ هستیم.

دامشهر قم نیاز به اقدام فوری دارد

اما اقداماتی که اکنون باید انجام شود، اقدامات داخلی و اقدام فوری است، زیرا در منطقه دامشهر قم وضعیت بسیار وخیمی وجود دارد، اگر بخواهیم جلسات و کارگروه‌هایی را جمع‌بندی کنیم، خوشبختانه به علاوه، داریم. . آنقدر صدمات خواهیم دید که یکی از این بچه ها خواهیم بود.

چه کسی مسئول حمله سگ است؟ رئیس پاسخ داد

عباس زکریان رئیس قم در جلسه فوق العاده کارگروه کنترل حیوانات زنده گفت: مسئولیت اداره سگ های ولگرد در شهر بر عهده بخشداری در سطح روستاها است. مسئولیت آن بر عهده مردم روستا، مناطق سرپوشیده و بسته مانند شهرک های صنعتی و مراکز دامپروری، بر عهده مالکان می باشد. مسئول

وی افزود: مدیریت منطقه در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در جلسات مربوط به مدیریت سگ های ولگرد کوتاهی نخواهد کرد و موضوع توقف اسکان خانواده ها در منطقه دامشهر قم باید جدی گرفته شود. ” .

استاندار قم گفت: پرورش سگ های ولگرد بر اساس مجوز دولتی در سطح شهر ممنوع است و سازمان ها و گروه های حمایت از حیوانات به همراه سایرین فقط می توانند در منطقه خصوصی البرز به این حیوانات غذا دهند.

وی در ادامه بیان کرد: ضعف مدیریت سگ کج به بهانه کمبود منابع مالی و منابع به هیچ وجه قابل قبول نیست و با توجه به نهادها نمی توان امنیت و ثبات مردم را نادیده گرفت.

استاندار قم گفت: هرگونه عواقب و عواقبی برای سگ ها و فرزندان آن ها بر عهده صاحبان آن است که این افراد موظفند نسبت به ثبت نام سگ ها و گزارش آخرین وضعیت آنها اقدام کنند. در صورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه، مدیران بخش باید پاسخگو باشند.

پیگیری رئیس قم قبل از حادثه

پیش از این حادثه، بخشدار قم سه جلسه در مرکز منطقه قم برگزار کرد و در مورد لزوم جمع‌آوری سگ‌ها از منطقه بحث و تبادل نظر کرد که در این جلسه بود که اولین نهاد مسئول جمع‌آوری سگ‌های مفقود شده بود. خود شهرهای صنعتی

اما وجود مراکز پرورش سگ در این منطقه یکی از دلایل اصلی افزایش تعداد سگ های ولگرد در منطقه دامشهر است و در این راستا الزامات مداخلات ملموس از اولویت بالاتری نسبت به همایش ها برخوردار است. و گروه های کاری

استاندار قم با خانواده کودکان فوتی در دامشهر دیدار کرد

سید محمدتقی شاهچراغی شامگاه شنبه به گفت و گو و همدردی با خانواده داغدار حادثه دیده فرزند ۴ ساله خود بر اثر حمله سگ ولگرد در منطقه دامشهر نشست.

من باید بگویم؛ شهرک صنعتی دامشهر با وسعت ۶۶۴ هکتار در سال ۱۳۵۴ در حدود ۱۳ کیلومتری محور قم – جفریه و بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون رأس از مناطق مختلف کشور ساخته شد. کشور.

در انتهای پیام