گردش خون ضعیف – آیا این یک مشکل قلبی است یا عصبی؟

برخی از شایع ترین علائم گردش خون ضعیف در بدن احساس سوزن سوزن شدن، سوزش و گرفتگی در اندام های محیطی مانند پاها، پاها، بازوها و دست ها است. این علائم تقریباً نشانه‌های مطمئنی هستند که نشان می‌دهد خون نمی‌تواند آزادانه در کل بدن جریان داشته باشد و به دلایل مختلف مواد مغذی و اکسیژن حیاتی را به اندام‌های اصلی تامین می‌کند.

این مقاله سعی می‌کند برخی از دلایل ماهیت متعدد را برای شما برای تجربه این وضعیت توضیح دهد.

سبک زندگی بی تحرک، رژیم های غذایی فست فود و به طور کلی اضافه بار سمی منجر به آسیب پیشرونده و خطرناک رگ ها و شریان ها می شود. علاوه بر این، سطوح بالای تری گلیسیرید در خون به طور ناخواسته منجر به رسوب پلاک های خطرناک کلسترول در تمام شریان های اصلی می شود که به طور قابل توجهی جریان خون را به تمام اندام ها و سیستم های اصلی محدود می کند. وریدها و شریان‌ها با گذشت زمان خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهند که عامل اصلی بیماری قلبی، سکته مغزی و بسیاری از بیماری‌های سیستماتیک است.

آیا گردش خون ضعیف همیشه یک مشکل قلبی است یا می تواند ناشی از عوامل دیگری باشد؟

به طور قطع، گردش خون ضعیف یا جریان خون به طور جزئی محدود به اندام های فوقانی و تحتانی می تواند ناشی از مشکلات عصبی در طبیعت باشد.

یک سرنخ مهم برای پزشک وجود دارد که تشخیص دهد اگر علائم ماهیت متقارن نداشته باشند چه چیزی ممکن است باعث گردش خون ضعیف شما شود. اگر احساس سوزن سوزن شدن و ناراحتی بی حسی در یک دست یا پا دارید، ممکن است نشانه ای از گرفتگی عصب یا سندرم تونل کارپال باشد که این علائم را ایجاد می کند.

علائم عصب فشرده شده مانند سوزن سوزن شدن، تشعشع درد یا به خواب رفتن دست یا پای شما خواهد بود. علائم ممکن است در شب یا پس از دوره های عدم تحرک بدتر شود. چاقی، وضعیت بدنی نادرست، صدمات و تعداد بیشماری از عوامل دیگر مسئول اعصاب فشرده هستند.

عصب همچنین می تواند به دلیل آسیب ناشی از کار یا تفریح ​​فشرده شود. به عنوان مثال، افرادی که در خطوط مونتاژ یا ساعت‌های طولانی با حرکات مکرر دست درگیر هستند ممکن است به سندرم تونل کارپال مبتلا شوند که باعث گیرکردن عصب توسط بافت‌های ملتهب تاندون اطراف می‌شود.

بسیار مهم است که به پزشک خود شرح درستی از علائم خود ارائه دهید که دقیقاً چه زمانی چنین احساساتی رخ داده اند، دقیقاً کدام قسمت های بدن درگیر هستند و شرایطی که منجر به بیماری شما می شود.

فقط پزشک شما می‌تواند تشخیص دهد که علل گردش خون ضعیف شما ماهیت قلبی یا عصبی دارد یا خیر، با بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل همه علائم ارائه شده. علائم گردش خون ضعیف می تواند منجر به شرایط خطرناک سلامتی شود و نباید درمان نشود.

سریعترین رژیم لاغری