کمیته انطباق در بررسی تخلفات شورا نقش مرکزی داردرئیس سازمان ارگان های محلی و دهیاری های کشور و معاون امور عمرانی وزارت کشور گفت: تصمیم شوراها از طریق شورای راهبری بررسی می شود.

مهدی جمالی نژاد در گفت وگو با ایسنا. وی با اشاره به نقش پررنگ حمل و نقل عمومی در مدیریت شهری بیان کرد: به طور کلی حمل و نقل انبوه در شهرهای بزرگ به ویژه تهران برای ما بسیار حائز اهمیت است. برای رسیدن به این هدف سعی کردیم در خرید کامیون کمک کنیم. در حال حاضر روی ۶۳۰ دستگاه کار می کنیم. همچنین با همکاری نامه ها، اسناد خزانه و کمک های مالی سعی داریم در بحث ساختار ریل شهری به شهرداری ها کمک کنیم.

رئیس کانون دهیاری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: علاوه بر حمایت و هدایت حمل و نقل ریلی، باید به حمل و نقل عمومی نیز توجه ویژه شود. در این صورت برنامه ما این است که با خرید اتوبوس، مینی بوس و نوسازی تاکسی، ضعف حمل و نقل عمومی را بهبود بخشیم. امسال از نظر تجهیزات حمل و نقل خوب عمل کرده ایم، ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیز خریداری کرده ایم که امیدواریم هر چه زودتر به اتوبوس های کشور اضافه شود.

تخلفات انجمن توسط کمیته انطباق بررسی می شود

جمال جمال همچنین به ایسنا گفت: رسیدگی به تخلفات شوراها شامل چالش های رسیدگی به تخلفات شوراها، هیئت امنا و حفظ مصوبه شوراها است.

وی افزود: همچنین در صورت مشاهده تخلفات و اقداماتی نسبت به موضوعات شورا، کمیته های حل اختلاف مناطق نیز آمادگی رفع آن را دارند. در صورت رد این پرونده ها برای رسیدگی در شورای حل اختلاف کشور مطرح می شود. در این مدت تخلفات کاهش پیدا کرده است اما همچنان در تلاش هستیم تا تخلفات باقی مانده را کاهش دهیم.

معاون امور عمرانی وزیر کشور در ادامه گفت: به محض اینکه دولت را انتخاب کردیم و آن را تأسیس کردیم شوراها را تشکیل دادیم و شهرداران را انتخاب کردیم. ما ۳۸ هزار روستا و ۱۴۰۰ ولسوالی داریم که با وجود شرایط سخت اقتصادی با کمک وزارت کشور توانستند مستقل شوند. دو نمونه از این اقدامات مثبت «قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون درآمد پایدار» است.

واگذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان متراژ و تضمین اشتراک حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ

وی افزود: امسال با توجه به اینکه شعار سال دانش بنیان و ایجاد اشتغال است باید به سمت سرمایه گذاری دانش حرکت کنیم. شهرهای ما باید بیشتر کارآفرینی و فناوری باشند و جوانان نباید پشت میز منتظر فارغ التحصیلی باشند. در کنار این اقدامات، اقدامات مثبتی در زمینه حمایتی و مالی انجام شده است. ۸ هزار میلیارد تومان برای حمل و نقل انبوه و عمومی به شهرهای بزرگ، ۴ هزار میلیارد تومان به شهرهای کوچک بابت مالیات بر ارزش افزوده اختصاص یافت. همچنین، امسال ما یک خط ارزش افزوده اضافی برای کمک به شهرها با آنها داریم.

در انتهای پیام