کمک ۶۰ میلیون دلاری قطر به ارتش لبنان/ وزیر امور خارجه با بری دیدار کردوزیر امور خارجه قطر در ادامه سفر خود به لبنان در پی دعوت لبنان و شرکت در نشست مشورتی وزرای خارجه عرب، روز جمعه با رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از العربی الجدید، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر امروز (جمعه) با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در کاخ ریاست جمهوری «عین التینه» دیدار کرد.

پیش از این وزیر امور خارجه قطر روز پنجشنبه با نجیب میقاتی نخست وزیر موقت لبنان دیدار کرد. میقاتی در این دیدار از حمایت قطر از ارتش لبنان تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری قطر (قنا)، در این دیدار روابط و همکاری های دوجانبه، توسعه اوضاع منطقه و تعدادی از مسائل مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، میقاتی در این دیدار با کمک ۶۰ میلیون دلاری قطر به ارتش لبنان، بر تقویت و گسترش روابط دوجانبه از هر طرف تاکید کرد.

وی گفت: لبنان از حمایت قطر و حمایت مستمر نیروهای امنیتی و نظامی لبنان سپاسگزار است.

وزیر امور خارجه قطر همچنین تاکید کرد که اعلام این کمک بخشی از عزم قطر برای حمایت از لبنان، ایستادن در کنار مردم لبنان و اعتقاد راسخ به اهمیت و ضرورت آن است و اقدام مشترک اعراب برای بیرون راندن لبنان است. مشکل فعلی

در ژوئیه سال گذشته، دولت قطر اعلام کرد که از ارتش لبنان با ۷۰ تن غذا در ماه حمایت می کند که هزینه آن ۶۰ میلیون دلار در سال است.

بر اساس بیانیه ارتش لبنان، وزیر امور خارجه قطر همچنین با جوزف عون، فرمانده ارتش لبنان در دفتر وی در الیرزه واقع در شرق بیروت دیدار کرد.

به گفته منابع لبنانی، وزیر خارجه قطر که با فرمانده کل نیروهای مسلح لبنان دیدار کرد، تاکید کرد که قطر به حمایت از ارتش لبنان ادامه خواهد داد.

در انتهای پیام