کمبود ۳۱۳ خانه سالمندان در گیلانایسنا/گیلان رئیس کل علوم بهداشت گیلان با اشاره به کمبود ۳۱۳ پرستار در کشور گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ ۸۰ نفر به پرستاران کشوری اضافه می شوند و سایر پرستاران نیز در مرحله آموزش قرار می گیرند.

دکتر. ارسلان سالاری، نشست تقدیر از کارکنان ارتش در استان گیلان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه موضوع سلامت از مسائل سطح اول هر کشوری است، گفت: نظامیان. آنها نیروهایی هستند که برای زندگی با نیازهای جامعه آموزش دیده اند، علاوه بر مکان هایی که کار می کنند، هر ساعت مشکلات بهداشتی و حتی بهداشتی موجود در مناطق تحت پوشش را حل می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بهورزان که ارکان نظام سلامت هستند نقش مهمی در آسایش و طول عمر مردم ساکن در روستاها دارند، گفت: مهمترین رکن نظام سلامت است. کارکنان بهداشت فعالیت در تمام نقاط منطقه برای ارتقای سلامت مردم ساکن در منطقه خود و وظایف آنها وظایفی از قبیل ارتقای سلامت روستاها، ایمن سازی، مراقبت از زنان باردار، کودکان و سالمندان، ارتباطات پیشگیری محول شده است. و دیگران. – بیماری های عفونی و شناسایی افراد.

وی نقش سلامت در حوزه سلامت را به ویژه نقش اساسی بهورزان در روستاها و بهورزان در شهرها و همچنین اهمیت سیستم انتقال در حوزه سلامت عنوان کرد. شگفت انگیز بود که نمونه بارز آن موفقیت گیلان در پوشش بیشترین تعداد واکسیناسیون کرونا در کشور است.

سالاری افزود: بهورزان در سه سال گذشته نقش مهمی در سازمان ملی کرونا داشته و با کمک به تشخیص و کنترل بیماری کرونا، تعداد بیماران و بیمارستان‌های بستری شده در بیمارستان‌ها را کاهش داده است. کووید ۱۹ در روستاهای گیلان نقش مهمی در کنترل این بیماری داشت.

رئیس دانشگاه علوم بهداشت گیلان، فعالان و کارگران گمنامی که در زمینه مسائل بهداشتی کار می کنند شاید بهترین توضیح برای بهورزان باشد، گفت: این فعالان مخفی به همراه کادر پزشکی در خط مقدم جنگ حضور دارند. مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا یک کار خطیر و خطرناک است، آنها مسئولیت داشتند و سه سال سخت را در دوران کرونا سپری کردند.

وی به عملکرد سه سال اخیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: این دانشگاه در سال های اخیر مجوز استخدام ۲۲۱ نیروی پزشکی را دریافت کرده است که این افراد به ۱۴۰۰ نفر معرفی شده اند. از ۲۲۱ نفر پذیرفته شده ۸۰ نفر کارشناس و ۱۴۱ نفر کاردان هستند که مراحل گزینش آنها در پایان شهریور ۱۴۰۱ به پایان رسید و مراحل آموزشی آغاز می شود.

سالاری با اشاره به کمبود ۳۱۳ نیروی پرستاری در استان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ ۸۰ نفر به کادر پرستاری استان اضافه می شود، سایر کادر پرستاری نیز در مرحله آموزش قرار می گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عملکرد این دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ساخت ۲۱ خانه پزشکی با برآورد هزینه ۲۰ میلیارد تومان، تعمیر ۹۲ خانه پزشکی با بدهی ۱۲ مورد برآورد شده است. میلیارد. تومان تجهیز ۱۵ خانه بهداشت با بدهی هشت میلیارد تومانی قدردانی از بهورزان منتخب منطقه و کشور و پیگیری ساخت و تکمیل ۱۰۴ پروژه ضعیف بهداشتی با هزینه ۲۱۰ میلیارد و ۱۰ میلیارد تومانی نمونه هایی از این اقدامات است.

وی از آمادگی دانشگاه برای تحویل و توزیع کلیه مواد و تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشتی درمانی منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲۲ طرح بهداشتی توسط کمپ مستضعفان و ۹ طرح بهداشتی توسط مدیریت اجرایی خواهد شد. الانبیاء (علیه السلام). ) در قرارگاه سپاه.

در انتهای پیام