کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر پرتاب کردمقامات ژاپنی به رسانه ها گفتند که کره شمالی ممکن است روز جمعه یک موشک بالستیک قاره پیما دیگر پرتاب کرده باشد که در ۲۰۰ کیلومتری ژاپن فرود آمد و به اندازه کافی برای رسیدن به سرزمین اصلی آمریکا نزدیک است.

این حمله که توسط مقامات کره جنوبی و ژاپن گزارش شد، یک روز پس از شلیک یک موشک کوچک توسط کره شمالی و هشدار به ایالات متحده در مورد “پاسخ نظامی قوی” برای تقویت حضور امنیتی خود در منطقه صورت گرفت.

پیونگ یانگ در سال جاری پس از از سرگیری آزمایش موشک های بالستیک قاره پیمای خود برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ و شروع مجدد موشک های دوربرد، موفق شد رکورد برنامه موشکی خود را بشکند.

یاسوکازو هامادا وزیر دفاع ژاپن به رسانه ها گفت که این موشک ۱۵۰۰۰ کیلومتر برد داشت، در حالی که هیروکازو ماتسونو، دبیر کابینه توکیو گفت موشک قبل از فرود در ارتفاع حدود ۶۰۰۰ کیلومتری و فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری پرواز کرد. پروانه های دریایی حدود ۲۰۰ کیلومتر در غرب جزیره “Oshima-Oshima” در هوکایدو.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن نیز گفت که گزارشی از تلفات احتمالی وجود ندارد و پرتاب های مکرر موشکی کره شمالی قابل تحمل نخواهد بود.

روز پنجشنبه، کره شمالی نیز یک موشک کوتاه برد شلیک کرد و وزیر امور خارجه این کشور نسبت به واکنش شدید نظامی به تلاش های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه هشدار داد.

این تیراندازی امروز در حالی رخ داد که کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده برای شرکت در نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) در تایلند به سر می برد.

در انتهای پیام