کتاب زندگی را تغییر می دهدایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: باید دنیای واقعی را تقویت کنیم و فرهنگ را فرهنگ نبینیم، باید از طریق کتاب زندگی کنیم، زیرا بسیاری از کتاب ها زندگی را تغییر می دهند.

محسن افشارچی ظهر امروز ۷ آبان در مراسم افتتاحیه کتابخانه امام حسین (ع) اظهار داشت: دشمنان ابتدا ابزارهایی برای انتقال دانش فرهنگی ایجاد می کنند و هر جا تولید فرهنگی می شود، بی هوشی به درون مردم سرازیر می شود. از آن استفاده می کنند. آنها با تولید ابزار، رمانی را شروع می کنند و پویایی اجتماعی ایجاد می کنند و داستان خود را به ذهن مردم عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا از دنیای واقعی فاصله گرفتیم و به دنیای مدرن رفتیم، افزود: در گذشته درگیری بین گروه های سیاسی وجود داشت که کاملا مشخص بود. اما با وجود مخالفت‌ها، مردم در زمان‌هایی مانند ناهار، دور هم می‌نشستند، اما فاصله‌ای که در زمان شیوع ویروس کرونا رخ داد، باعث شد گرمای حضور کم شود و وارد فضای مدرن شود.

این مسئول با بیان اینکه ما در سایت های مدرن بهترین تولیدکننده نیستیم و بالاتر از تولید محتوا و داستانی که ایجاد می کنند، پویایی اجتماعی ایجاد می کنند، تصریح کرد: باید زندگی واقعی را تقویت کنیم، داستانی که فضای مجازی خواهد شد. جسورانه، ما هم باید در دنیا باشیم بیایید یک حضور واقع بینانه داشته باشیم، به عنوان مثال این کار شامل کتابخانه هایی است که می تواند بچه ها را جذب کند، افرادی که از کتابخانه بازدید می کنند افراد واقعی را می بینند که بسیار بزرگ است. موضوع مهمی که هر چقدر هم که در دنیای واقعی سرمایه گذاری کنیم، ارزش و اهمیت زیادی دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی منطقه زنجان نیز در ادامه گفت: کتابخانه امام حسین (ع) با زیربنای ۶۶۰ متر، مجهز به ۱۰ هزار نسخه کتاب، دارای اتاق مشاوره و اتاق مطالعه گروهی افتتاح شد. ما برای اولین بار آن را افتتاح کردیم و تمامی مطالب این کتابخانه رایگان است.

محمدرضاخانی گفت: بهترین امکانات در این کتابخانه اجرا شده است و قصد داریم آن را به بهترین شکل برسانیم. کتابخانه‌های محلی خصوصی و سازماندهی شده توسط کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه محلی دیگر فقط برای امانت دادن و مطالعه کتاب نیست، بلکه یک باشگاه فرهنگی و اجتماعی است.

همچنین سرپرست اداره کل راه و شهرسازی منطقه زنجان مفهوم تجهیز کتابخانه امام حسین(ع) را خوب دانست و گفت: پروژه احداث کتابخانه امام حسین(ع) است. در مدت سه سال کار به پایان رسید، هرچند پروژه از سال ۱۳۹۵ شروع شد، اما پس از توقف تخصیص وام، پروژه به مدت دو سال تعطیل شد.

اصغر اسماعیلی با بیان اینکه از نظر بازآفرینی این توانایی را داریم که بتوانیم از این سطح شهر برای ساخت سایت های مورد نیاز در مناطق بهره ببریم، خاطرنشان کرد: در انتخاب نوع پروژه های ساخته شده باید دقت کرد. . و باید بسته به نیاز اکثریت منطقه پروژه ها را انتخاب کنیم.

در انتهای پیام