کاهش ۱۵ درصدی قیمت برنج در بازارایسنا/ خراسان رضوی رئیس اتحادیه عمده فروشی مواد غذایی مشهد گفت: با توجه به فصل برداشت برنج، قیمت برنج ایرانی در یک ماه گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است.

سید حسینعلی شرف زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا و به بررسی قیمت برنج و روغن در بازار، اظهار کرد: با توجه به فصل برداشت برنج، قیمت برنج ایرانی در یک ماه گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است. در حال حاضر قیمت برنج درجه یک کیلویی ۱۲۰ تا ۱۲۲ هزار تومان است.

وی افزود: همچنین قیمت برنج پاکستانی ۴۲ تا ۴۳ هزار ده کیلو است. اگرچه برنج زیادی در بازار وجود دارد، اما باعث می شود که برنج بیش از تقاضا باشد و بازار راکد باشد. در حال حاضر بازار مواد غذایی عمدتاً راکد است و عرضه مواد غذایی بیش از حد است.

رئیس انجمن عمده فروشان مواد غذایی مشهد درباره کاهش قیمت روغن گفت: پس از اصلاح نظام یارانه ای که دولت قیمت جدید روغن را اعلام کرد، تاکنون قیمت روغن در برخی گونه ها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است. دلیل افت قیمت نفت کارشناسی نبودن قیمت اولیه است. در حال حاضر قیمت روغن ۵ کیلوگرمی از ۴۰۵ هزار تن به ۳۴۰ هزار تن رسیده است که البته بستگی به نوع محصول و نوع روغن دارد. در حال حاضر، نفت به اندازه کافی در بازار وجود دارد، خرده فروشان و عمده فروشان نفت را به دنبال سود قانونی می فروشند.

در انتهای پیام