کاهش کلسترول بالا

کاهش کلسترول بالا باید اولویت اصلی میلیون ها آمریکایی باشد. کلسترول بالا در برخی موارد نشانه رژیم غذایی غنی از غذاهای چرب است. علاوه بر این، بدن ما نیز کلسترول خود را برای ایجاد غشای پلاسمایی و بخشی از مولکول های مهم دیگر تولید می کند. در این بخش در مورد کلسترول بالا، راه حل های ممکن برای کاهش این مواد را بیان خواهم کرد.

کلسترول LDL

کلسترول LDL شکلی از کلسترول است که ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب یا (CHD) را افزایش دهد. این سطوح بالاتر LDL ممکن است در تجمع چربی در دیواره شریان ها نقش داشته باشد. برخی از تحقیقات به فشار خون بالا اشاره می کنند که باعث ایجاد “خراش” یا پارگی های کوچک در دیواره رگ های خونی ما می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، بدن می خواهد آن را با نوعی چسب ارگانیک بپوشاند. یکی از مواد این چسب آلی کلسترول LDL است. در نتیجه، این چسب می تواند به چیزی تبدیل شود که به آن رسوب پلاک می گویند که شریان ها را باریک می کند و جریان خون را محدود می کند. سکته مغزی و حمله قلبی می تواند پارگی جزئی این پلاک یا حتی قطع کامل جریان خون باشد. کاهش کلسترول بالا احتمالاً می تواند منجر به کاهش احتمال حمله قلبی یا سکته شود.

استرول های گیاهی

استرول های گیاهی به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود دارند. ما غذاهایی می خوریم که در واقع حاوی این استرول های گیاهی یا فیتواسترول ها هستند. یک مثال از مواد غذایی حاوی این استرول های گیاهی سویا است. پس از خوردن غذا، دستگاه گوارش ما به جای کلسترولی که از انواع گوشت ها و محصولات لبنی دریافت می کنیم، به راحتی استرول های گیاهی را جذب می کند. در نتیجه، فیتواسترول ها وارد سیستم ما شده و کلسترول از بدن ما آزاد می شود. بدین ترتیب، به ما کمک می کند تا خود را از شر کلسترول LDL خلاص کنیم. شاید فکر کنید که تنها کاری که ما باید انجام دهیم خوردن محصولات سویا است، اما این استرول های گیاهی فقط در مقادیر کمی در سویا هستند. کاهش کلسترول بالا احتمالاً می تواند یک مزیت جانبی از داشتن استرول های گیاهی یا فیتواسترول ها به وفور در سراسر بدن باشد.

وجود کلسترول در بدن مهم است، اما سطوح بالای آن ممکن است منجر به بیماری عروق کرونر قلب یا حتی سکته شود. وب سایت زیر اطلاعاتی در مورد بیماری عروق کرونر قلب و حملات قلبی دارد.

سلب مسئولیت

اطلاعات ارائه شده در اینجا نباید به عنوان تشخیص مراقبت های بهداشتی، رژیم درمانی یا هر توصیه یا دستورالعمل تجویز شده مراقبت های بهداشتی تلقی شود. این اطلاعات با درک این موضوع ارائه می شود که ناشر درگیر طبابت یا هیچ حرفه مراقبت بهداشتی دیگری نیست و با خوانندگان خود وارد رابطه پزشک مراقبت بهداشتی/بیمار نمی شود.